Premier League

Chelsea, City și United încheie anul cu victorii în Premier League! Paul Pogba a făcut show! Video

30.12.2018 | 19:00
Chelsea City si United incheie anul cu victorii in Premier League Paul Pogba a facut show Video

Ultimele meciuri importante ale anului 2018 s-au disputat duminică, în etapa cu numărul 20 din Premier League. Chelsea a trecut de Crystal Palace cu 1-0, Manchester City a câștigat cu 3-1 confruntarea cu Southampton, iar Pogba a făcut show în Manchester United – Bournemouth 4-1! Vezi toate detaliile partidei accesând aplicaţia de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Fluier final! Manchester United Bournemouth s-a terminat 4-1.

Minutul 72. Lukaku înscrie la doar 2 minute după ce a fost introdus în teren

Minutul 45+2. Ake reduce din diferență

Minutul 45. Rashford înscrie pentru 3-0

Minutul 34. Pogba face “dubla”

Minutul 5. Paul Pogba deschide scorul pentru Manchester United

START DE MECI

UPDATE, ora 16.10 / S-au anunțat echipele de start la Manchester United – Bournemouth.

Fluier final! Southampton – Manchester City s-a terminat 1-3

Minutul 45+3. Aguero face 3-1

Minutul 45. Ward-Prowse trimite mingea în propria poartă și scorul devine 2-1 pentru City

Minutul 37. Hojbjerg reușește egalarea cu un șut senzațional

Minutul 10. David Silva deschide scorul pentru Manchester City

UPDATE, ora 15.55 / S-au anunțat echipele de start la Southampton – Manchester City.

Echipele de start la Southampton - Manchester City
Echipele de start la Southampton – Manchester City

Fluier final! Crystal Palace – Chelsea s-a terminat 0-1!

Min. 51 – Ngolo Kante a reușit să deschidă scorul pentru Chelsea.

UPDATE, ora 13:27 / S-au anuțat echipele de start la Crystal Palace – Chelsea.

Ziua este deschisă la ora 14:00 de întâlnirea Crystal Palace – Chelsea Londra, care va avea loc pe Selhurst Park. Elevii lui Maurizio Sarri sunt obligați să câștige pentru a ține aproape de formațiile aflate pe primele trei poziții în clasamentul din Premier League, dar și pentru a se depărta de Arsenal, formația care-i vizează locul 4. Tehnicianul italian nu-i va avea la dispoziție pe Andreas Christensen, Pedro Rodriguez, Alvaro Morata și Victor Moses, care sunt accidentați.

Premier League LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK

De la ora 16:15, campioana Manchester City va juca pe terenul celor de la Southampton. ”Cetățenii” traversează cea mai neagră perioadă de la sosirea lui Pep Guardiola, înregistrând două înfrângeri consecutive, cu Leicester City și Crystal Palace. Pentru acest joc, antrenorul spaniol are mari probleme de lot, Fabian Delph fiind suspendat, iar Gabriel Jesus, Fernandinho, Vincent Kompany, Benjamin Mendy, Kevin De Bruyne și Eliaquim Mangala și Claudio Bravo fiind accidentați. De la aceeași oră se va disputa și jocul Burnley – West Ham United.

Ilkay Gundogan sărbătorește un gol marcat pentru Manchester City

Partida care încheie anul 2018 în Premier League este Manchester United – Bournemouth, de la ora 18:30. ”Diavolii roșii” au renăscut după numirea norvegianului Ole Gunnar Solskjaer în locul portughezului Jose Mourinho și au înregistrat două victorii categorice: 5-1 pe terenul lui Cardiff City și 3-1 cu Huddersfield pe Old Trafford. Pentru meciul de astăzi, United nu-i va avea la dispoziție pe fundașii Marcos Rojo și Chris Smalling, iar pe lista incerților se află Anthony Martial, Scott McTominay, Alexis Sanchez și Romelu Lukaku.