Life

Raluca Moianu, la patru ani de la moartea soțului său: „Destinul meu era să am grijă de el”

Raluca Moianu a vorbit despre unele dintre cele mai dureroase clipe din viața sa: moartea partenerului său de viață și trecerea în neființă a tatălui său.
12.05.2022 | 20:18
Raluca Moianu la patru ani de la moartea sotului sau Destinul meu era sa am grija de el
Raluca Moianu, declarații despre decesul fostului soț. foto: Colaj Fanatik / Capturi Antena Stars
ADVERTISEMENT

Raluca Moianu a vorbit despre cele mai grele clipe din viața sa, acelea când l-a pierdut pe tatăl fetiței sale, pe Marius Ancuţa.

Raluca Moianu, declarații despre decesul fostului soț

Vedeta a făcut mărturisiri despre unul dintre cele mai grele momente din viața sa, atunci când a suferit pierderea partenerului său de viață.

După o despărțire ce părea definitivă și un divorț, cei doi s-au împăcat. S-au separat în anul 2015, iar trei ani mai târziu Marius Ancuța avea să își găsească sfârșitul.

ADVERTISEMENT

Fosta prezentatoare de la emisiunea Iartă-mă a spus la Ok Magazine că crede că destinul ei a fost să aibă grijă de fostul ei soț, pe care încă îl mai iubea, până la ultima sa suflare.

„Cumva, cred că ne îndepărtasem un pic şi aveam nevoie de o pauză ca să ne dăm seama că, de fapt, ne iubim. A fost doar un break.

Ne-am împăcat şi viaţa noastră a continuat și, deşi pare o poveste tip telenovelă, probabil că destinul meu era să am grijă de el până în ultimul minut.

ADVERTISEMENT

A fost foarte complicat momentul în care s-a îmbolnăvit şi lunile acelea în care Mara l-a văzut, practic, stingându-se”, a povestit vedeta pentru sursa citată.

ADVERTISEMENT

Vedeta a suferit două pierderi importante

Raluca Moianu a mărturisit că a trecut prin cei mai grei ani din viața sa, deoarece în 2017 a murit tatăl ei, de care era foarte apropiată.

Vindecarea sa după această traumă nu a putut dura prea mult, deoarece Dumnezeu avea să îl ia lângă El și pe fostul ei soț, bărbatul pe care îl iubea.

ADVERTISEMENT

Marius Ancuța, Mario cum îi spunea aceasta, a a fost diagnosticat cu cancer și s-a stins din viață după doar câteva luni.

„Mi-a fost foarte greu, pentru că în 2017 a murit tata, care mă iubea foarte mult. El a fost ambasador şi mi-a dat un anumit tip de educație.

Și, când simțeam nevoia să-mi acord timp să mă vindec, Mario a fost diagnosticat cu cancer şi, după fix opt luni, s-a prăpădit”, a povestit vedeta pentru sursa precizată.

ADVERTISEMENT