News

Un artist de la Filarmonica Iași s-a sinucis. Bărbatul a fost găsit mort în casă

Doliu la Filarmonica Iași, după ce un artist s-a sinucis. Teodor Popescu, membru al formației Opis Band, a lăsat în urmă o fetiță.
30.04.2024 | 15:36
Un artist de la Filarmonica Iasi sa sinucis Barbatul a fost gasit mort in casa
Un artist de la Filarmonica Iași s-a sinucis. colaj Fanatik/ Foto Facebook
ADVERTISEMENT

Un artist de la Filarmonica Iași s-a sinucis, fiind găsit fără suflare în propria casă. Este vorba despre Teodor Popescu, care era și membru al formației Opis Band. Descoperirea macabră a fost făcută de un vecin.

Sfârșit cumplit pentru un artist de la Filarmonica Iași. Teodor s-a sinucis

Bărbatul, în vârstă de 46 de ani, a fost găsit marți, 30 aprilie, în locuința sa din localitatea Dorobanți. Potrivit presei locale, artistul locuia împreună cu fiica sa. El ar fi ales să se spânzure.

ADVERTISEMENT

Un vecin a venit, în această dimineață, la Teodor Popescu și l-a găsit fără suflare. A sunat de urgență la 112, însă din păcate, medicii de pe ambulanță nu au putut face nimic pentru a-l salva pe artistul de la Filarmonica Iași.

El a fost declarat decedat. Conform Ziarul Evenimentul, apropiații lui Teodor Popescu spun că artistul ar fi suferit din cauza unei decepții în dragoste. Din primele date, nu a fost găsit un bilet de adio.

ADVERTISEMENT

„La data de 30 aprilie, polițiștii ieșeni au fost sesizați prin apel 112 de către un bărbat cu privire la faptul că l-a găsit decedat pe vecinul său, la domiciliul din comuna Aroneanu.

La fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, fiind identificat un bărbat de 46 de ani”, au transmis, marți, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Iași.

ADVERTISEMENT

Trupul artistului, transportat la Medicină Legală

Trupul artistului a fost ridicat și transportat la Serviciul de Medicină Legală pentru fi stabilită cauza morții. De asemenea, oamenii legii au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă. Cercetările sunt în desfășurare.

Cei care l-au cunoscut pe Teodor Popescu sunt șocați în urma gestului extrem al acestuia. Zeci de mesaje sfâșietoare au fost postate în mediul online de către apropiații artistului. „Dumnezeu sa te ierte,dragă Teo!Numai EL știe ce era în sufletul tău.”

ADVERTISEMENT

„De zece minute abia de mă adun…tu, Teo? ne cunoșteam de 25 de ani…tare mult mă doare că ai ales să pleci…Dumnezeu să te așeze lângă cei buni! Îmi pare tare rău, dragă Teo!”

„Nu am nicio întrebare. Nu am niciun răspuns. Sunt pur și simplu blocată. Las poza asta aici și zic doar un lucru: oameni buni, grijă mare la suflet, grijă mare la oameni. Sincer, îmi pare foarte rău de colegul nostru, Popescu Theodor Aurelian! Să-l ierte Cerul! Și Pământul.”, sunt câteva dintre mesajele transmise de apropiați.

 

 

ADVERTISEMENT