Cupa României Betano, tragerea la sorți a play-off-ului. Cu cine joacă Dinamo și CSA Steaua

Miercuri, 23 august, s-au tras la sorți meciurile din play-off-ului Cupei României Betano. Partidele se vor juca în manșa unică, în perioada 29-31 august.
23.08.2023 | 13:02
Cupa Romaniei Betano tragerea la sorti a playoffului Cu cine joaca Dinamo si CSA Steaua
Miercuri am aflat meciurile din play-off-ul Cupei României Betano
23-08-2023
09:49

Cupa României Betano, tragerea la sorți a play-off-ului

Miercuri, 23 august, de la ora 13:00, a avut loc la sediul FRF tragerea la sorți pentru play-off-ul Cupei României Betano.

• CSM Deva – Gloria Buzău

FANATIK vă prezintă în cele ce urmează toate informațiile despre play-off-ul Cupei României Betano, precum și informații privind tragerea la sorți, urnele și data la care se vor disputa duelurile.

Miercuri, 23 august, se vor trage la sorți meciurile pentru play-off-ul Cupei României Betano și sunt șanse de a asista la un duel aprig între Clubul Sportiv al Armatei Steaua și Dinamo.

Noul format al Cupei României Betano a fost inaugurat în sezonul precedent, iar acum, în faza play-off-ului, vor participa nu mai puțin de 24 de echipe calificate în turul anterior și 8 echipe din prima ligă.

Echipele din urna A vor juca împotriva echipelor din urna B, urmând să fie un total de 8 meciuri, iar restul echipelor din urna B se vor duela între ele, fiind din nou vorba despre un total de 8 meciuri, conform frf.ro.

Cum arată urnele:

• URNA A (echipele din prima ligă): FC Voluntari, FC Universitatea Cluj, FC Botoșani, AFC Hermannstadt, Oțelul Galați, Politehnica Iași, UTA Arad, Dinamo 1948
  • URNA B (echipele calificate în play-off-ul competiției): FC Metaloglobus București, SCM Zalău, FC Bihor Oradea, Progresul Pecica, Unirea Dej, CSC Dumbrăvița, Phoenix Buziaș, Viitorul Șimian, CSM Deva, Corvinul 1921 Hunedoara, CSC 1599 Șelimbăr, CSM Alexandria, Chindia Târgoviște, CS Tunari, Concordia Chiajna, CSA Steaua, Viitorul Ianca, Gloria Buzău, ACS FC Bacău, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, Ceahlăul Piatra Neamț, Unirea Slobozia, Campionii FC Argeș, CS Mioveni

Când se dispută meciurile din play-off-ul Cupei României Betano

Play-off-ul Cupei României Betano se va disputa într-o singură manșă miercuri, 30 august, o excepție ar putea fi făcută de partidele care vor fi transmise la televizor, însă modificarea datelor pentru acele meciuri va fi anunțată ulterior.

Meciul din play-off se va disputa în 90 de minute regulamentare, în caz de egalitate se vor acorda câte două reprize de prelungiri de 15 minute, iar în cazul în care echipele sunt tot la egalitate, calificarea va fi decisă în urma executării loviturilor de la 11 metri.

În privința cartonașelor roșii primite de jucători sau antrenori, executarea suspendării se face în primul joc oficial disputat de oricare dintre echipe, indiferent de competiție.