VIDEO. Ungaria, bătută în Grecia după un thriller cu 7 goluri! Albania, calificare istorică la EURO! Szukala merge şi el în Franţa

Germania - Georgia 2-1 (Muller 50 pen., Kruse 79 / Kankava 55)...
11.10.2015 | 21:01
VIDEO Ungaria batuta in Grecia dupa un thriller cu 7 goluri Albania calificare istorica la EURO Szukala merge si el in Franta

Germania – Georgia 2-1 (Muller 50 pen., Kruse 79 / Kankava 55)

Vezi golurile

Gibraltar – Scoţia 0-5 (Martin 25, Maloney 39, Fletcher 52, 56, 85, Naismith 90+1)

Polonia – Irlanda 2-1 (Krykhowiak 14, Lewandowski 42 / Walters 15 pen.)

polonia irlanda

Vineri, de la ora 19:00, s-au jucat ultimele meciuri din grupele F şi I.

Irlanda de Nord a terminat pe locul 1 grupa F, România pe 2, iar Ungaria se duce la baraj de pe locul 3.

CLASAMENT GRUPA F

ROMANIAAA

CLASAMENT GRUPA I

PORTUGAA

* Portugalia şi Albania se duc la EURO 2016, iar Danemarca va juca barajul.

REZULTATE

Grecia – Ungaria 4-3 (Stafylidis 5, Tachtsidis 57, Mitroglou 78, Kone 85 / Lovrencsics 26, Nemeth 55, 75) VEZI VIDEO

FINAL DE MECI!

GOOOL GRECIA!!! Ultima clasată din grupă face spectacol în ultimul meci şi înscrie 4 goluri! Ungaria termină meciul în genunchi!

GOOOL GRECIA! Ce MECI NEBUN! Mitroglou egalează la doar 3 minute după ce ungurii au preluat conducerea!

GOOOL UNGARIA! Vecinii României preiau iar conducerea, după dubla lui Nemeth

GOOOL GRECIA! Elenii înscriu golul egalării la doar două minute după ce ungurii au preluat conducerea, cu un şut puternic al lui Tachtsidis!

GOOOL UNGARIA! Nemeth înscrie golul prin care oaspeţii preiau conducerea şi acum ungurii speră ca România să încurce în Feroe.

GOOL UNGARIA! Lovrencsics înscrie golul egalizator în minutul 26 cu o lovitură de cap!

GOOOOL GRECIA! Stafylidis a deschis scorul în minutul 5!

A început meciul!

Finlanda – Irlanda de Nord 1-1 (Arajuuri 87 / Cathcart 31)

GOOOL FINLANDA! Liderii grupei sînt încurcaţi pe final de Finlanda, Arajuuri egalînd în minutul 87.

GOOOL IRLANDA DE NORD! Britanicii deschid scorul în minutul 31 şi îşi asigură în acest moment locul 1 în grupă.

Armenia – Albania 0-3 (Gashi 9, Memushaj 23, Sadiku 76) VEZI VIDEO

Serbia – Portugalia 1-2 (Tosici 65 / Nani 5, Moutinho 78) VEZI VIDEO

UPDATE 18:36 / În cîteva minute încep meciurile decisive din primele două grupe ale preliminariilor pentru EURO 2016, grupa F şi grupa I.

Toţi ochii vor fi pe duelul Grecia – Ungaria, unde sperăm la un rezultat bun al gazdelor.

armenia albania

UPDATE, ora 23:35 / Turcia a reuşit să cîştige în Cehia şi are nevoie de un punct acasă, cu Islanda, pentru a-şi asigura locul 3, care duce la baraj. În aceste condiţii, Olanda ar fi eliminată din drumul spre turneul final, indiferent de rezultatul din ultima etapă, acasă, contra cehilor.

Capture

În grupa B, Belgia şi Ţara Galilor şi-au asigurat calificarea la Euro. Rămîne deschisă lupta pentru locul trei, care duce la baraj. Israel a pierdut acasă, iar această victorie readuce Ciprul în calculele calificării. Prima care a profitat au fost însă Bosnia, care a învins Ţara Galilor şi a urcat pe trei. Belgia şi Ţara Galilor îşi dispută primul loc în ultima etapă. Belgia – Israel, Cipru – Bosnia Herţegovina şi Ţara Galilor – Andorra sînt meciurile ultimei runde.

Capture

În grupa H, Croaţia a învins Bulgaria şi continuă cursa pentru calificarea directă. Este la două puncte în spatele Norvegiei, peste care stă mai bine la meciuri directe. În ultima etapă, Norvegia joacă în Italia şi merge sigur la Euro doar dacă va cîştiga. Croaţia are meci în Malta.

Capture

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

UPDATE, ora 21:22Iată programul meciurilor de la ora 21:45. Turcia poate lăsa Olanda cu şanse doar teoretice, în timp ce Croaţia are nevoie de victorie pentru a rămîne în cursa calificării directe. Iată echipele în cele cinci meciuri de la 21:45.

Cehia – Turcia 0-2 (Inan 62, Calhanoglu 80)

Capture

Bosnia Herţegovina – Ţara Galilor 2-0 (Djuric 71, Ibisevic 90)

Capture

Andorra – Belgia 1-4 (Lima 51 pen. / Nainggolan 19, De Bruyne 42, Hazard 56, Depoitre 64)

Capture

Israel – Cipru 1-2 (Bitton 79 / D. Junior 56, Demetriou 80)

Capture

Croaţia – Bulgaria 3-0 (Perisic 2, Rakitic 42, Kalinic 81)

Capture

UPDATE, ora 20:55 / Italia a cîştigat în Azerbaidjan şi şi-a asigurat prezenţa la Campionatul European din Franţa. Tot în grupa H, Norvegia a învins Malta şi ar fi putea fi sigură de calificare în cazul în care Croaţia nu învinge Bulgaria, de la 21:45. În grupa A, Olanda a obţinut la limită victoria absolut necesară în Kazahstan, scor 2-1, şi continuă să spere la locul de baraj.  Ar putea rămîne pe locul trei înaintea ultimei runde doar dacă Turcia pierde în Cehia, de la 21:45.

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Olanda a pierdut orice şansă de a se mai califica direct la Campionatul European din Franţa şi este obligată să cîştige în Kazahstan pentru a mai spera la baraj. În plus, batavii aşteaptă un pas greşit al Turciei, care joacă de la ora 21:45, în Cehia.

Norvegia poate face un pas uriaş spre turneul final cu o victorie în faţa Maltei. De la ora 21:45, tot în grupa grupa H, Croaţia joacă împotriva Bulgariei şi are nevoie de victorie pentru a rămîne în cursa pentru calificarea directă. Iată programul meciurilor de la ora 19:00.

Azerbaidjan – Italia 1-3 (Nazarov 31 / Eder 11, El Shaarawy 43, Darmian 65)