Sferturile UEFA Conference League. Aston Villa, victorie la limită cu Lille. Cum arată rezultatele din meciurile tur

Joi, 11 aprilie, au avut loc meciurile tur din sferturile UEFA Conference League. Aston Villa a câștigat la limită cu Lille.
11.04.2024 | 23:27
Sferturile UEFA Conference League Aston Villa victorie la limita cu Lille Cum arata rezultatele din meciurile tur
Joi, 11 aprilie, au avut loc meciurile tur din sferturile UEFA Conference League. Foto: colaj Fanatik.
11-04-2024
18:34

Aston Villa - Lille 2-1 (Watkins 13, McGinn 56 / Diakite 84)

FINAL DE MECI. Aston Villa s-a impus la limită cu Lille pe teren propriu. Returul din Franța se anunță a fi unul incendiar.

Min. 84: GOOOL Lille! Diakite înscrie pe finalul meciului. „Dubla” pentru calificarea în semifinale s-a reaprins.

Min. 56: GOOL Aston Villa! McGinn înscrie din pasa lui Bailey.

Min. 13: GOOL Aston Villa! Watkins a deschis scorul.

Min. 1: Meciul a început!

Aston Villa: Martinez – Konsa, Torres, Diego Carlos, Digne – McGinn, Douglas Luiz, Tielemans – Bailey, Watkins, Rogers. Rezerve: Gauci, Olsen, Diaby, Duran, Iroegbunam, Kellyman, Kesler Hayden, Moreno, Zaniolo. Antrenor: U. Emery.

Lille: Chevalier – Santos, Diakite, Yoro, Ismaily – Bentaleb, Andre – Zhegrova, Haraldsson, Gudmundsson – David. Rezerve: Negrel, Mannone, Alexsandro, Bouaddi, Cabella, Cavaleiro, Ferrah, Gomes, Morais, Toure, Yazici. Antrenor: P. Fonseca.

11-04-2024
16:30

Rezultate: Olympiakos - Fenerbahce și Plzen - Fiorentina

Olympiakos – Fenerbahce 3-2 (Fourtounis 8, Jovetic 32, Chiquinho 57 / pen. Tadic 67, Kahveci 74)

Olympiakos: Tzolakis – Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega – Hezze, Chiquinho – Fortounis, Jovetic, Masouras – El Kaabi. Rezerve: Paschalakis, Alexandropoulos, Carvalho, El Arabi, Horta, Iborra, Ntoi, Papadoupoulos, Quini, Richards. Antrenor: J.L. Mendilibar.

Fenerbahce: Livakovic – Osayi-Samuel, Soyuncu, Rodrigo Becao, Oosterwolde – Zajc, Krunic, Szymanski – Kahveci, Dzeko, Tadic. Rezerve: Demir, Egribayat, Akcicek, Bonucci, Dursun, Fedai, Yuksek, Kent, Karayazi, Fred, Kadioglu, Batshuayi. Antrenor: I. Kartal.

Plzen – Fiorentina 0-0

Plzen: Jedlicka – Hranac, Hejda, Jemelka – Reznik, Cerv, Kalvach, Cadu – Sulc – Chory, Vydra. Rezerve: Tvrdon, Deml, Doubek, Kliment, Lorincz, Paluska, Traore. Antrenor: M. Koubek.

Fiorentina: Terracciano – Dodo, Milenkovic, Martinez Quarta, Biraghi – Arthur Melo, Mandragora, Beltran – Gonzalez, Belotti, Sottil. Rezerve: Christensen, Barak, Duncan, Faraoni, Ikone, Infantino, Kayode, Kouame, Lopez, Nzola, Parisi, Ranieri. Antrenor: V. Italiano.

Odată cu aceeași fază a UEFA Champions League și UEFA Europa League se joacă și sferturile UEFA Conference League. Turul celor patru întâlniri se joacă joi, 11 aprilie. Românii vor fi cu ochii pe Club Brugge – PAOK, dar și pe celelalte trei meciuri.

Sferturile UEFA Conference League, live video online, de la 19:45

Primele meciuri ale zilei sunt Olympiakos – Fenerbahce și Plzen – Fiorentina. Foarte interesantă este partida din Cehia, deoarece echipa calificată din acea dublă va juca în semifinale cu Club Brugge sau PAOK.

De la ora 22:00 începe meciul cu cel mai interesant afiș al sferturilor, Aston Villa – Lille. Englezii sunt considerați favoriți la câștigarea competiției. De la aceeași oră se joacă și Club Brugge – PAOK.

Răzvan Lucescu ar putea să ajungă, în premieră, în semifinalele unei competiții europene. El a mai jucat în sferturile Conference League și în 2022, când a fost eliminat de Olympique Marseille.

Cine transmite la TV partidele din sferturile UEFA Conference League

Deținătorul drepturilor TV, canalul Pro Arena, a decis să difuzeze doar meciul dintre Olympiakos și Fenerbahce, programat pentru ora 19:45.

Puteți urmări desfășurarea evenimentelor din duelurile programate în această seară pe FANATIK.ro, unde meciurile se pot vedea în format LIVE VIDEO.

Programul sferturilor UEFA Conference League

Toate meciurile din sferturile celui de-al treilea eșalon fotbalistic, la nivel european, vor avea loc joi, 11 aprilie. Programul partidelor este:

• ora 19:45 Olympiakos – Fenerbahce (Pro Arena)
  • ora 19:45 Plzen – Fiorentina
  • ora 22:00 Aston Villa – Lille
  • ora 22:00 Club Brugge – PAOK

Cote pariuri la meciurile din sferturile Conference League

Pentru pariori, sferturile UEFA Conference League sunt de neratat. Iată care sunt cele mai interesante cote de care aceștia pot să profite:

• Olympiakos – Fenerbahce – 1 solist are cota 2,35, iar 2 solist 2,95. Remiza este cotată cu 3,50.
  • Plzen – Fiorentina – 2 solist are cota 2,00, în timp ce 1 solist este cotat cu 3,90, iar X cu 3,40.
  • Aston Villa – Lille – 1 solist este cotat cu 1,65, iar X cu 3,95. Cota pe 2 solist este 5,20.
  • Club Brugge – PAOK – 1,75 este cota pe 1 solist, în timp ce X are cota 3,70. 2 solist are cota 4,85.

Meciurile din sferturile UEFA Conference League, live stream, 19:45

UEFA a stabilit deja împerecherea pentru semifinale. Astfel, câștigătoarea dublei Olympiakos – Fenerbahce va juca împotriva lui Aston Villa sau Lille. Plzen sau Fiorentina va fi adversara celor de la Club Brugge sau PAOK.

Finala UEFA Conference League, ediția 2023-2024, este programată pentru data de 29 mai 2024. Ultimul act va avea loc pe stadionul Agia Sophia, din Atena.