Denis Alibec, primul gol cu capul în Liga 1 chiar împotriva FCSB-ului! Andrei Vlad nu a avut nicio șansă. Video

29.06.2020 | 20:53
Denis Alibec primul gol cu capul in Liga 1 chiar impotriva FCSBului Andrei Vlad nu a avut nicio sansa Video
Denis Alibec, primul gol în Liga 1 chiar împotriva FCSB-ului! Andrei Vlad nu a avut nicio șansă. Video. Sursă foto: sportpictures.eu

FCSB a terminat în avantaj prima repriză a partidei cu Astra Giurgiu, 2-1, însă Denis Alibec a ieșit în evidență.

Atacantul Astrei a înscris cu capul, reușita sa fiind prima din carieră în Liga 1, chiar împotriva fostei sale echipe, după ce Andrei Miron a trecut pe sub minge.

În ciuda faptului că giurgiuvenii nu au primit licența pentru cupele europene, trupa lui Bogdan Andone continuă să joace fotbal și încearcă la fiecare partidă să scoată maximul cu resursele pe care le au la dispoziție.

Denis Alibec, primul gol cu capul în Liga 1

Denis Alibec a reușit să înscrie primul său gol cu capul din Liga 1, în minutul 36 al duelului cu FCSB, după o centrare perfectă a lui Risto Radunovic. Andrei Vlad nu a avut nicio șansă pentru că lovitura de cap a lui Alibec a fost foarte bine plasată.

Starul Astrei Giurgiu a ajuns la al 11-lea gol din actualul sezon de Liga 1, în care mai are și nouă pase de gol.

• 1.400.000 de euro este cota de piață a lui Denis Alibec, conform transfermarkt.com
  • 29 de ani a împlinit Denis Alibec pe 5 ianuarie

Bogdan Vintilă i-a avertizat pe jucători înaintea partidei cu Astra Giurgiu

Bogdan Vintilă, antrenorul FCSB-ului, i-a avertizat pe jucătorii săi chiar înaintea partidei cu Astra Giurgiu, declarând că echipele adverse se ambiționează la meciurile directe.

„Atâta timp cât mai sunt șanse de a câștiga titlul vom continua să luptăm. Ne-a ajutat parțial victoria Craiovei, ne interesează ce facem noi.

Nu a fost greu să facem echipa, pentru că și cei tineri au arătat că pot face faț cu brio în prima echipă. Avem un lot mare, odată cu venirea tinerilor și putem aborda campionatul și Cupa României. Noi pe unde jucăm ambiționăm echipele”, a spus Bogdan Vintilă.

• (P) Cota BETANO pentru FCSB – FC Botoșani: 1,85 este cota pentru “1 solist”. Vezi aici toate cotele!