Dennis Man, primul gol în campionat după aproape 5 luni. Ultima dată marcase în FCSB – Hermannstadt 4-3

03.12.2019 | 23:36
Dennis Man primul gol in campionat dupa aproape 5 luni Ultima data marcase in FCSB  Hermannstadt 43

FCSB s-a impus în fața celor de la FC Poli Iași, scor 2-1, în etapa a 19-a, pe stadionul Emil Alexandrescu din Copou, iar Dennis Man (21 de ani) a fost unul dintre marcatorii formației antrenate de Bogdan Argeș Vintilă.

• (P) Cota BETANO pentru FCSB – Gaz Metan Mediaș: 4.00 este cota pentru o remiză pe Arena Națională. Vezi aici toate cotele!

Dennis Man, primul gol în campionat după aproape 5 luni

Andrei Cristea a înscris pentru Poli Iași, în minutul 15, iar Florin Tănase a reușit egalarea după 16 minute din penalty. Meciul părea să ducă spre o remiză, dar Dennis Man și-a trecut numele pe tabela de marcaj în prelungiri, în minutul 90+3, și a adus victoria formației roș-albastre.

Astfel, Dennis Man a reușit să înscrie primul său gol în campionat după o pauză de aproape 5 luni. Atacantul în vârstă de 21 de ani marcase ultima dată în prima etapă din sezonul 2019 – 2020, în meciul disputat de FCSB cu Hermannstadt, scor 4-3, pe 13 iulie 2019.

Dennis Man, 22 de goluri în 82 de meciuri jucate pentru FCSB în campionat

Dennis Man a mai înscris un gol pentru FCSB în sezonul 2019 – 2020, dar în 16-imile Cupei României, cu Metaloglobus. Atacantul a contribuit la victoria obținută de vicecampioană în fața grupării din Liga 2, scor 2-0.

În sezonul 2019 – 2020, Dennis Man a jucat pentru FCSB în 9 meciuri, dintre care în 7 a fost titular și a reușit să înscrie 2 goluri. Atacantul a adunat 82 de prezențe în tricoul vicecampioanei României în campionat și a marcat 22 de goluri.