VIDEO. THRILLER! Germania, în semifinale după un meci de VIS

UPDATE, ora 12:50 / FINAL DE MECI! Ce confruntare de vis am avut între Germania şi Italia. Nemţii merg în semifinale după 1-1 şi 6-5 după executarea loviturilor de departajare. Hector a...
03.07.2016 | 00:40
VIDEO THRILLER Germania in semifinale dupa un meci de VIS

UPDATE, ora 12:50 / FINAL DE MECI! Ce confruntare de vis am avut între Germania şi Italia. Nemţii merg în semifinale după 1-1 şi 6-5 după executarea loviturilor de departajare. Hector a transformat lovitura decisivă, pe care Buffon a fost la un pas să o pareze.

Min. 120: Intră Zaza, cel mai probabil, pentru a putea executa penalty

Min. 118: Nu se riscă absolut deloc în prelungiri. Fără ocazii mari în ultimele 15 minute.

Min. 106: Draxler ratează o şansă foarte bună

Start în ultimele 15 minute de joc!

Scor neschimbat după prima repriză de prelungiri!

Min 102: Giaccherini vede un galben stupid. Din fericire, nu e pe lista suspendaţilor

Min. 97: Echilibru în prelungiri! Nici una dintre echipe nu vrea să rişte

Min. 90: Pelle vede cartonaşul galben şi e suspendat pentru semifinală, dacă Italia se califică

Start în prelungiri!

FINAL DE MECI! Germania şi Italia sînt la egalitate, 1-1. Vom avea prelungiri. Ozil şi Bonucci au marcat

Min. 90: Hummels vede cartonaşul galben şi va rata semifinala dacă nemţii se califică

Min. 88: Nu se mai riscă nimic! Cel mai probabil vom avea prelungiri. Între timp, era inevitabil să apară glumele cu henţul lui Boateng

ffwf

2

Min. 78: GOOOOOOOOOOOOOOL Italia! Bonucci egalează şi vom avea un final incendiar de meci – VEZI VIDEO AICI

* Buffon nu a avut curajul să se uite la penalty-ul lui Bonucci

ggggg

Min. 77: Penalty pentru Italia! Boateng face un henţ clar în careu şi arbitrul acordă instant

gre

Min. 73: Italia încearcă să îşi revină din şoc. Pelle ratează o şansă bună. Şutul său trece pe lîngă poartă

Min. 68: Ocazie URIAŞĂ pentru Gomez! S-a trezit singur cu portarul, însă devierea cu călcîiul a fost respinsă în corner de Buffon

Min. 65: GOOOOOOOOOOOL Germania! Ozil deschide scorul cu un şut din interiorul careului după o centrare deviată a lui Hector – VEZI VIDEO AICI

Min. 57: De Sciglio vede cartonaşul galben şi ratează semifinala dacă Italia se califică. 16 jucători italieni au luat galben la Euro 2016, pînă acum doar De Sciglio e suspendat

grreg

Min. 54: Ce ocazie Germania! Florenzi scoate acrobatic de pe linia porţii

START în partea secundă

PAUZĂ la Bordeaux! Meci de calitate între Germania şi Italia! Meciul s-a încins pe final de repriză cînd ambele echipe au avut şanse bune

Min. 43: Ocazie URIAŞĂ pentru Italia! Şutul periculos al lui Sturaro e deviat în corner

Min. 42: Muller luftează dintr-o poziţie bună şi prinde Buffon

Min. 40: Mario Gomez ratează prima ocazie a meciului. Lovitura de cap a germanului trece peste poartă

Min. 31: Meciul s-a mai încins! Italia ratează o şansă bună. Centrarea lui De Sciglio e blocată de Boateng

Min. 27: Gol ANULAT nemţilor! Schweinsteiger îl faultează pe De Sciglio înainte să trimită mingea în poartă

Min. 24: Fără ocazii mari pînă cum. Boateng l-a lovit involuntar pe Eder în nas şi italianul sîngerează

Min. 15: Khedira acuză o accidentare şi Joachim Low face prima schimbare. Intră Schweinsteiger

Min. 6: Început echilibrat de meci! Italia combină mai mult în acest start de meci

START DE MECI

Se ţine un moment de reculegere pentru un atac terorist din Bangladesh

Echipele intră pe teren în acest moment. La centru arbitreză maghiarul Victor Kassai.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. UPDATE, ora 21:37 / Manuel Neuer poate fi unul din oamenii cheie ai meciului. Germanul şi-a păstrat pînă acum poarta intactă la Euro.

Team arrivals ahead of the UEFA Euro 2016 Quarter-final match between Germany and Italy

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. UPDATE, ORA 21:13 / Echipele de start în Germania – Italia:

dww

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. UPDATE, ORA 20:40 / Fanii celor două echipe s-au distrat împreună pe străzile din Bordeaux, acolo unde va începe meciul peste mai bine de o oră.

234

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. UPDATE, ORA 18:22 / Jurnaliştii de la tabloidul german BZ Berliner au publicat pe prima pagină un mesaj revoltător la adresa italienilor: “Mamele voastre nu vă vor salva azi!”

Pe prima pagină au post postate şi poze cu chipul mamelor jucătorilor italieni. În altă ordine de idei, Germania n-a învins Italia în nici un meci oficial.

324

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. UPDATE, ORA 15:50 / Cele două formaţii s-au întîlnit şi la Campionatul European din 2012, în semifinale. Atunci s-a impus Italia cu 2-1, iar Balotelli a oferit imaginea turneului încordîndu-şi muşchii după marcarea golului secund.

VEZI VIDEO:

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. UPDATE, ORA 11:26 / Toni Kroos şi Jerome Boateng nu se tem de Italia. Cei doi au spus că nu simt nici o presiune legată de faptul că nemţii nu au învins niciodată “squadra azurra” la un turneu final.

“Nu ştiu de ce ar trebui să am o traumă legată de Italia, cred că ar trebui să îmi explici înainte?, a răspuns Kroos, vizibil iritat. “Nu stau să mă gîndesc în fiecare noapte la teama de naţionala Italiei. Sînt lucruri mai grele în viaţă”, a fost replica lui Boateng.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. Cel mai tare meci din sferturile de finală, o adevărată finală, se dispută astăzi, de la ora 22:00, la Bordeaux. Germania şi Italia se luptă pentru al treilea loc în semifinale, după Portugalia şi Belgia.

“Squadra azzurra” conduce clar la confruntări directe

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. Chiar dacă porneşte cu şansa a doua în această dispută, Italia a demonstrat că poate învinge pe oricine. Deşi nu mai are o generaţie cu la fel de multe vedete, are în schimb o rigurozitate defensivă perfectă dată de cvartetul lui Juventus, Buffon, Chiellini, Bonucci şi Barzagli, ajutat perfect de toată echipa, aşa cum cere Antonio Conte.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. Este a 21-a întîlnire directă dintre Germania şi Italia, iar “squadra azzurra” are avantaj clar în faţa “panzerelor”. 11 victorii faţă de doar cinci, în timp ce alte patru partide s-au încheiat la egalitate. În plus, toate victoriile nemţilor au venit în amicale.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. Germania a făcut show la amicalul de la Munchen

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. Germania a întîlnit Italia şi în pregătirile pentru Euro 2016, pe 29 martie, la Munchen. A fost o confruntare la discreţia nemţilor, care au condus cu 4-0 prin golurile marcate de Kros, Gotze, Hector şi Ozil. El Shaarawy a marcat golul de onoare pentru Italia.

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. Trei absenţe pentru Italia

GERMANIA-ITALIA LIVE VIDEO SFERTURI DE FINALĂ EURO 2016. Italia nu se va putea baza pe trei jucători, dar Antonio Conte pare să aibă soluţii. De Rossi şi Candreva nu pot intra din cauza unor accidentări, iar Thiago Motta este suspendat după ce a primit un cartonaş roşu în partida contra Irlandei.