Golurile serii în Champions League! Salah a reușit o marcheze dintr-un unghi mort, iar un coleg al lui Tătărușanu a înscris cu o execuție din altă lume. VIDEO

11.12.2019 | 00:02
Golurile serii in Champions League Salah a reusit o marcheze dintrun unghi mort iar un coleg al lui Tatarusanu a inscris cu o executie din alta lume VIDEO

Mohamed Salah și cu Houssem Aouar de la Olympique Lyon au reușit cele mai frumoase goluri ale serii în ultimul meci din grupele Champions League.

Egipteanul a ratat foarte multe ocazii ale „cormoranilor” în meciul cu Red Bull Salzburg, dar a marcat dintr-un unghi mort, în care nu mulți fotbaliști ar fi încercat să dea la poartă.

Golurile serii în Champions League cu Salah și Aouar în centrul atenției

Liverpool a câștigat cu 2-0 partida din deplasare cu Red Bull Salzburg, iar Mohamed Salah a fost cel care a închis tabela de marcaj cu un gol dintr-un unghi aproape imposibil de abordat de orice fotbalist din lume.

Culmea este că egipteanul a ratat 4 ocazii imense și a reușit să înscrie la cea mai grea ocazie pe care a avut-o ?.

Houssem Aouar a marcat și a redus din diferență imediat după începerea reprizei secunde, la scorul de 2-0 pentru RB Leipzig. Mijlocașul francez a marcat cu o execuție venită parcă din altă lume, portarul oaspeților fiind fără reacție.

Golul lui Salah i-a liniștit pe „cormorani”

Mohamed Salah a marcat în minutul 58, la doar un minut distanță după ce Naby Keita reușise să deschidă scorul și a adus liniștea în tabăra „cormoranilor”, care au avut de tras tare, pentru că Red Bull Salzburg a ratat ocazii foarte mari.

Astfel, Liverpool s-a calificat de pe prima poziție din grupă, iar Napoli a fost a doua echipă care merge mai departe în primăvara europeană, italienii distrându-se cu Genk pe teren propriu (4-0).

Totodată, napoletanii au terminat pentru prima dată în istorie o grupă în Champions League, în care să nu piardă niciun meci.

La Genk a intrat și Ianis Hagi în minutul 72 și a reușit să își creeze o ocazie mare, dar nu putut să marcheze, iar echipa lui termină pe ultimul loc, cu un singur punct acumulat după 6 etape.