FINAL DE MECI! BELGIA ESTE ÎN SFERTURILE DE FINALĂ!

Min. 109: Ce ocazie SUA!! Americanii puteau egala!

Min. 106: GOOOOL SUA! Green micşorează diferenţa!

Loading the player…

A început a doua repriză de prelungiri!

Finalul primei reprize de prelungiri!

Min. 105: GOOOOOOOL LUKAKU!!!!!! Atacantul belgian înscrie cu un şut din interiorul careului.

Min. 102: Jones a primit o minge în faţă de la De Bruyne.

Min. 93: GOOOOOOOOL BELGIA!!!! De Bruyne înscrie în colţul lung din interiorul careului mic!

Au început prelungirile!

Statistica meciului:

statistica

FINAL DE MECI! O nouă optime de finală decisă în prelungiri.

Min. 91: CE OCAZIEE!!!! Americanii puteau închide meciul dar atacantul american se afla în ofsaid.

Min. 90: Hazard trimite o centrare periculaosă dar fundaşii americani resping.

Min. 85: Origi are o şansă mare de gol dar din nou dă de zidul Howard.

Min. 83: Americanii au un nou idol: Tim Howard!

howard

Min. 80: Tensiunea partidei se face simţită şi la Casa Albă. Barack Obama trăieşte intens finalul meciului.

obama

Min. 76: Miralas îşi bate joc de o ocazie! Scapă singur cu Howard dar trimite prost.

Min. 68: Witsel trimite un şut puternic puţin pe lîngă poartă.

Min. 59: Americanii au un fan de gală în ţară.

hanks

Min. 57: Vertonghen putea înscrie golul anului dar şutul său trece puţin pe lîngă poartă.

Min. 55: Bară Origi! Belgienii sînt tot mai aproape de gol!

Min. 47: Howard respinge cu greu o minge trimisă cu capul de De Bruyne.

A ÎNCEPUT REPRIZA SECUNDĂ!

FINALUL PRIMEI REPRIZE!

Min. 45: Belgienii au fost aproape să dea lovitura pe finalul reprizei! De Bruyne trimite un şut puternic din afara careului dar Howard este atent şi prinde!

Min. 42: Corner pentru Belgia.

Min. 32: Americanii sînt mai preocupaţi de apărare decît de atac.

Min. 29: Hazard şutează puternic, însă Howard este atent şi prinde.

Min. 25: Vertonghen putea înscrie însă a preferat să centreze! Ce ocazie ratează Belgia!

Min. 23: De Bruyne trimite un şut din careu pe lîngă poartă!

Min. 21: Prima ocazie a americanilor! Jones trimite un şut pe poartă dar Courtois respinge.

Min. 13: Un fan a pătruns pe teren.

Min. 11: Corner pentru Belgia.

Min. 9: Americanii au prins puţin curaj şi au ieşit din propria jumătate de teren.

* O comparaţie între cele două ţări:

america belgia

* Americanii au avut un moment special înaintea meciului.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!

america

Min 2: Europenii au început foarte bine partida! De Bruyne a şutut spre poartă dar Besler a respins!

Min. 1: Belgia putea deschide scorul încă din prima fază, însă şutul lui Origi a fost respins de Howard.

A început ultimul meci din optimile de finală! Americanii au avut lovitura de start.

În SUA este nebunie! Toată ţara este cu ochii pe marele meci!

chicago fans

UPDATE / TACTICILE CELOR DOUĂ FORMAŢII:

belgia

Ultimul meci din optimile de finală se joacă între Belgia şi SUA. Partida începe la ora 23:00 şi poate fi urmărită în format LIVETEXT pe FANATIK.RO.

Cîştigătoarea din această partidă va juca împotriva Argentinei, naţională calificată în sferturi după o victorie în prelungiri, printr-un gol marcat de Di Maria în minutul 117.