VIDEO / Chelsea, victorie DRAMATICĂ cu Everton! Gardoş, IMPERIAL! Vezi golurile şi clasamentul

FINAL ÎN ETAPA A 25-A DIN PREMIER LEAGUE! Chelsea îşi păstrează avansul de 7 puncte faţă de Manchester City. Southampton a pierdut două puncte importante în lupta pentru locul de Ligă...
11.02.2015 | 23:55
VIDEO  Chelsea victorie DRAMATICA cu Everton Gardos IMPERIAL Vezi golurile si clasamentul

FINAL ÎN ETAPA A 25-A DIN PREMIER LEAGUE! Chelsea îşi păstrează avansul de 7 puncte faţă de Manchester City. Southampton a pierdut două puncte importante în lupta pentru locul de Ligă reuşind doar un egal, 0-0 cu West Ham. Rezultatele zilei:

rezzzz

CLASAMENT DUPĂ 25 DE ETAPE:

angliaaaaa

FINAL în 4 din cele 6 meciuri! Se mai joacă Crystal Palace – Newcastle 1-1 şi West Brom – Swansea 2-0. Chelsea cîştigă în final de meci prin golul lui Willian, City se distrează pe terenul lui Stoke cu 4-1, iar Man. United nu are probleme acasă cu Burnley

GOOOOOOL Chelsea! William marchează în minutul 90 pentru Chelsea şi londonezii sînt aproape de o victorie mare cu Everton, obţinută pe final

Loading the player…

Campbell egalează pentru Crystal Palace în minutul 72

Matic a marcat pentru Chelsea, însă mingea îl şterge pe Ivanovic, care a fost în poziţie afară din joc. Rămîne Chelsea – Everton 0-0

GOOOOOL United! van Persie transformă un penalty şi United are 3-1 cu 10 minute înainte de final cu Burnley

GOOOOOOL City! Nasri face 4-1 şi meciul e încheiat la Stoke

West Brom deschide scorul cu Swansea în minutul 60 prin Brown.

Fază uluitoare în Southampton – West Ham! Portarul oaspeţilor, Adrian e eliminat după ce a prins mingea în mîini în afara propriului careu

GOOOOL City! Aguero face “dubla” şi City e aproape de victorie la Stoke. E 3-1 în minutul 70.

Cech are o paradă senzaţională în faţa lui Lukaku. Cehul scoate incredibil cu piciorul reluarea din 6 metri a atacantului

GOOOOOL City! Milner marchează cu o lovitură de cap în minutul 55 şi City conduce cu Stoke cu 2-1

Start în repriza secundă în meciurile: Chelsea – Everton, United – Burnley, Southampton – West Ham şi Stoke – City

GOOOOOL Newcastle! Cisse marchează în minutul 42 în deplasarea de la Crystal Palace

PAUZĂ ÎN ANGLIA la 4 din cele 6 meciuri ale serii. Crystal Palace – Newcastle şi West Brom – Swansea au început cu 15 minute mai tîrziu

rey

GOOOOL Manchester United! Smalling face “dubla” în finalul primei reprize şi “diavolii” conduc cu 2-1 pe teren propriu

Gol anulat pentru Aguero în finalul primei reprize

GOOOOOL Stoke! Crouch egalează pentru gazde reuşind să marcheze în minutul 37 în poarta lui Hart

GOOOOL City! Aguero deschide scorul în minutul 33

Manchester City e dominată copios de Stoke. Gazdele ratează alte două ocazii uriaşe

Gol anulat pentru Stoke City! Peter Crouch trimite în poarta lui Hart, însă e surprins în offside

GOOOOOOL! Burnley egalează în minutul 12 pe Old Trafford prin Ings

GOOOOOL! Smalling deschide scorul pentru Manchester United în minutul 6 cu Burnley

south

PREMIER LEAGUE LIVE / Etapa a 25-a îşi joacă ultimele meciuri în această seară. Fruntaşele Chelsea, Manchester City, Southampton şi United joacă în această seară. Echipa lui Jose Mourinho are 7 puncte avans în fruntea clasamentului, însă are meci greu împotriva lui Everton.

Toată acţiunea din Premier League poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO. Chelsea – Everton e principalul meci al zilei: