VIDEO. ”Haita” desfiinţează FCSB! PATRU GOLURI în repriza secundă! Vezi cele mai importante faze ale partidei!

Dinamo se impune cu 4-1 în faţa Stelei, după ce la pauză scorul era 1-0 pentru trupa din Ştefan cel Mare. Pentru ”cîini” au marcat Rotariu, Nistor, Mahlangu şi Lazăr, în timp ce unicul...
23.12.2016 | 00:00
VIDEO Haita desfiinteaza FCSB PATRU GOLURI in repriza secunda Vezi cele mai importante faze ale partidei

Dinamo se impune cu 4-1 în faţa Stelei, după ce la pauză scorul era 1-0 pentru trupa din Ştefan cel Mare. Pentru ”cîini” au marcat Rotariu, Nistor, Mahlangu şi Lazăr, în timp ce unicul gol al steliştilor a fost semnat de Aganovic. Cea de-a doua manşă a semifinalei Cupei Ligii se joacă pe 2 martie, anul viitor.

Min 90. GOOOOOOOOL DINAMO!!! Dorin Rotariu ucide Steaua, cu un gol produs de un contraatac dinamovist. Atacantul a şutat la colţul lung după ce l-a ameţit pe Toşca. VIDEO

Min 84. Shimbare la Dinamo. Iese Nemec, intră Mihai Popescu.

Min 79. GOOOOOOL DINAMO! În mai puţin de un minut, Lazăr reface diferenţa de două goluri! VIDEO

Min 78. GOOOOOOOOOL STEAUA!!! Aganovic, intrat în locul lui Enache, reduce din diferenţă după un gol superb, din vole. Centrarea a venit de la Momcilovic. VIDEO

Min 75. Moke vede cartonaş galben după un fault la Filip.

Min 69. Schimbare la Dinamo. Iese Dudea, intră Rotariu

Min 66. GOOOOOOOL DINAMO!!! Nistor duce scorul la 2-0, după o fază cursivă de atac a dinamoviştilor. VIDEO

Min 60. Denis Man primeşte o pasă în interiorul careului, dar trage imprecis, mingea fiind respinsă. VIDEO

Min 52. Adi Popa primeşte ”galben” pentru proteste.

Min 50. De Amorim şutează la cîţiva centimetri de poartă, după o fază extrem de frumoasă realizată de stelişti! VIDEO

Min 46. Ad. Popa intră în locul lui Boldrin!

A început partea a doua a meciului!

Prima repriză se încheie!

Min 45. Moke are o intervenţie excelentă. Hanca ar fi marcat fără probleme, dacă nu s-ar fi interpus Moke! VIDEO

Min 39. Nemec şutează din vole, Niţă e luat prin surprindere şi scapă mingea în corner.

Min 30. Nistor pleacă de unul singur pe contraatac, îl driblează pe Toşca, dar şutează în Niţă! VIDEO

Min 27. Schimbare la Dinamo. Autorul golului Mahlango iese accidentat şi în locul său intră Vali Lazăr.

Min 24. Boldrin şutează foarte bine de la mare distanţă, Penedo respinge în bară mige, după care aceasta iese în corner!

Min 19. GOOOOOOOL DINAMO! Mahlangu deschide scorul cu un şut excelent plasat din afara careului! VIDEO

Min 14. Ovidiu Popescu primeşte o pasă excelentă de la Denis Man. Mingea şutată de fundaşul lateral loveşte transversala. VIDEO

Min 12. Tamaş reia cu călcîiul spre poarta dinamovistă.

Min 7. Denis Man reuşeşte să intre în careu driblează un fundaş, pasează, dar un dinamovist respinge în corner. VIDEO Înainte de această fază Reghe i-a transmis un mesaj lui Denis Man: ”Atacă, copile, poarta, intră tu primul în ei, nu îi lăsa să te lovească, nu-ţi fie frică”

Min 4. Dinamo are o posesie mai bună în debutul meciului.

Min 1. A început meciul!

Ora 20:27. Echipele au intrat pe teren.

Sfârşitul conversaţiei

În cîteva minute, arbitrul va fluiera startul derby-ului.

20-30-live-text-dinamo-steaua-semifinalele-cupei-ligii-dennis-man-in-atacul-stelei-echipele-de-start

Ora 19:50 Echipele au ieşit la încălzire

Steliştii

Dinamoviştii

Ora 19:20 Echipele de start

Ora 19:10 Steliştii şi-au primit partea de ironii din partea puţinilor fani dinamovişţti ce au intrat în tribunele Arenei, după decizia Curţii de Apel care a interzis echipei lui Gigi Becali să folosească numele de Steaua.

Ora 19:00 FANATIK.RO vă prezintă primele imagini de pe Arena Naţională, care este pustie la această oră, cu 90 de minute înainte de startul meciului! Dinamoviştii au inspectat primii gazonul, urmaţi la cîteva minute şi de stelişti. Rămîi pe FANATIK.RO pentru a vedea imagini în timp real.

Totuşi, gazonul se prezintă în bune condiţii. – CLICK SUS PE GALERIA FOTO PENTRU IMAGINI