Simona Halep

VIDEO. Simona Halep, CAMPIOANĂ la Madrid! Prima reacţie a româncei

UPDATE, ora 20:48 / "Vreau în primul rînd să o felicit pe Cibulkova pentru acest turneu. Este incredibil cum am obţinut acest succes şi vă mulţumesc celor care aţi fost alături de mine şi...
09.05.2016 | 00:03
VIDEO Simona Halep CAMPIOANA la Madrid Prima reactie a romancei

UPDATE, ora 20:48 / “Vreau în primul rînd să o felicit pe Cibulkova pentru acest turneu. Este incredibil cum am obţinut acest succes şi vă mulţumesc celor care aţi fost alături de mine şi tuturor românilor. Vreau să mulţumesc şi echipei mele, lui Darren Cahill, cît şi familiei mele”, a declarat Halep.

VEZI ÎN GALERIA FOTO MAI MULTE IMAGINI CU SIMONA HALEP DUPĂ VICTORIA DE LA MADRID

UPDATE, ora 20:42 / Simona Halep este noua campioană de la Madrid. A trecut de Dominika Cibulkova, scor 6-2, 6-4 şi îşi trece pentru prima dată în carieră trofeul din Capitala Spaniei. Ia 1000 de puncte şi peste 900.000 de euro.

6-4. Halep îşi face serviciul şi este campioană la Madrid! A jucat perfect în finală!

5-4. Game Cibulkova, dar Halep va servi pentru set.

5-3. Halep continuă să servească perfect şi îşi face serviciul.

4-3. Cibulkova reduce din handicap.

4-2. Simona Halep îşi face din nou serviciul.

3-2. Cibulkova îşi face din nou serviciul.

3-1. Simona Halep îşi face serviciul după un game prelungit.

2-1. Cibulkova îşi face serviciul şi reduce din handicap.

2-0. Halep îşi face serviciul şi se distanţează şi în manşa secundă.

1-0. Break pentru Simona Halep, care face spectacol.

……………………………………………………………………………………

6-2. Simona Halep îşi adjudecă primul set sub privirile încîntate ale Nadiei Comăneci. A revenit de la 0-40 pentru a-şi face serviciul!

5-2. Cibulkova îşi face serviciul şi rămîne în set.

5-1. Game Simona Halep, care se apropie de primul set.

4-1. BREAK PENTRU SIMONA HALEP, CARE DOMINĂ PRIMUL SET.

3-1. Game făcut de Simona Halep.

2-1. Cibulkova îşi face serviciul.

2-0. GAME Simona Halep.

1-0. SIMONA HALEP FACE BREAK ÎN STARTUL PARTIDEI.

UPDATE, ora 19:05 / În doar cîteva minute va începe partida dintre Simona Halep şi Dominika Cibulkova, în finala de la Madrid. Organizatorii au tras acoperişul din cauza ploii care s-a abătut asupra capitalei Spaniei.

WTA MADRID LIVE VIDEO SURSA 1

WTA MADRID LIVE VIDEO SURSA 2

WTA MADRID LIVE VIDEO SURSA 3

………………………………………………………………………………………………………..

UPDATE, ora 14:57SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. Simona Halep va juca astăzi, de la ora 19:00, finala turneului de la Madrid, împotriva slovacei Dominica Cibulkova. Cele două s-au întîlnit de patru ori pînă acum, iar Simona s-a impus o singură dată. Cea mai dureroasă înfrîngere a fost la Australian Open, 2014, în sferturile de finală. Iată ce meciuri s-au mai jucat între cele două.

Capture

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 22:07 / Simona Halep a jucat perfect în meciul cu Sam Stosur şi s-a calificat în finală la Madrid, scor 6-2, 6-0. În ultimul act, românca o va înfrunta pe Dominica Cibulkova, duminică, de la ora 19:00.

6-0. Game Halep şi calificare în finală.

5-0. Un nou break pentru Simona Halep, care se apropie de un succes la zero în faţa lui Stosur.

4-0. Game Simona Halep, al nouălea consecutiv.

3-0. Un nou break de Simona Halep, care merge spre finală!

2-0. Game Simona Halep, care domină categoric partida.

1-0. Simona începe cu break şi setul doi. Şase gameuri la rînd făcute de Simona.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

6-2. Simona îşi face serviciul la zero şi îşi trece în cont primul set.

5-2. UN NOU BREAK AL SIMONEI HALEP, CARE VA SERVI PENTRU SET.

4-2. Un nou game pentru Simona Halep.

3-2. BREAK REUŞIT DE SIMONA HALEP, CARE TRECE LA CÎRMA PRIMULUI SET.

2-2. Halep îşi face şi ea serviciul fără prea mari emoţii.

1-2. Game Stosur, care profită de cîteva greşeli ale Simonei.

1-1. Halep îşi face serviciul fără probleme.

0-1. Sam Stosur face primul game pe serviciu.

UPDATE, ora 21:03 / Simona Halep va fi la primire în primul game al partidei cu Sam Stosur.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 20:30 / Meciul Simonei începe la ora 21!

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 18:20 / Probleme la Madrid. Ploaia a întrerupt partida dintre Nadal şi Sousa, din sferturile de finală, la 3-2 la gameuri şi 1-0 la seturi pentru spaniol. Organizatorii au tras acoperişul, iar partida s-a reluat după această partidă. Următorul meci pe arena centrală este cel dintre Halep şi Stosur.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 16:16 / Dominica Cibulkova a trecut fără probleme de Laura Chirico, scor 6-1, 6-1, şi s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Slovaca va juca împotriva cîştigătoarei dintre Simona Halep şi Samantha Stosur.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 14:27 / Simona Halep şi Samantha Stosur s-au întîlnit de şase ori pînă acum şi se află la egalitate în meciurile directe. De menţionat, totuşi, că ultimele trei dueluri au fost cîştigate de Simona. Halep a învins-o pe Stosur în două finale în 2013, la Moscova şi la Sofia, şi a bătut-o în acelaşi an şi la Cincinnati. De partea cealaltă, Stosur a eliminat-o pe Halep de două ori de la Roland Garros, în 2010 şi 2011 şi a mai învins-o şi în 2012, la Montreal, cînd românca s-a retras în setul doi.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE 6 mai 00:20 / Simona Halep o va întîlni astăzi pe Sam Stosur în semifinale la Madrid! Partida va înceăe la ora 21, ora României, fiind primul joc din sesiunea de seară!

**************************************

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  UPDATE 16:53 / În semifinale, Simona Halep va evolua cu învingătoarea din sfertul de finală, Patricia Ţig-Samantha Stosur. Meciul va avea loc în cursul zilei de vineri

VEZI AICI prima reacţie a Simonei Halep după victoria cu Begu

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  GAME, SET şi MECI SIMONA HALEP, 6-3, 0-6, 6-1! Simona cîştigă cu emoţii meciul împotriva Irinei Begu. A fost o partidă cu o desfăşurare ciudată. Halep a suferit o cădere totală în setul doi, însă a jucat bine în primul set şi în decisiv. Irina Begu a făcut destul de multe greşeli neforţate

VEZI VIDEO REZUMAT

BREAK, 5-1 Halep! Simona reuşeşte un nou break şi serveşte pentru cîştigarea meciului

GAME, 4-1 Halep! Simona îşi consolidează avansul în decisiv şi se îndreaptă spre victorie

GAME, 3-1 Begu! Irina sparge gheaţa în acest set şi rămîne în meci!

Adrian Cruciat a declarat: “S-au schimbat mingile. Nu da cu reţinere în minge. Punct cu punct, nu te gîndi la scor. Regăseşte-ţi agresivitatea. Cît ai fost agresivă, ai împins-o în spate. Ai avut şanse de break, o să mai vină. Hai să pornim de la serviciu. Atitudinea e bună. Hai!”

GAME, 3-0 Halep! Simona revine de la 15-40 şi ia game-ul! Coaching din nou pentru Irina

BREAK, 2-0 Halep! Simona şi-a schimbat atitudinea în decisiv! Tratează mult mai atent punctele şi se vede pe tabelă

GAME, 1-0 Halep! Simona cîştigă la zero primul game al decisivului

START în setul DECISIV cu Halep la serviciu

SET, 0-6 Begu! Irina domină setul secund pe care îl cîştigă la zero. Inexplicabilă căderea Simonei Halep în această manşă după ce a cîştigat primul set.

BREAK, 0-5 Begu! Irina e singură pe teren în acest moment şi serveşte să egaleze la seturi

GAME, 0-4 Begu! Simona greşeşte mult şi Irina face rapid 4-0

Darren Cahill: “Deschide terenul cu forehand-ul. Ai avut cîteva lovituri în mînă. Eşti bine, nu e nici o problemă. Doar trebuie să îţi faci jocul. Foloseşte backhand-ul. Forehand-ul a fost bun, Simona! Loveşte fiecare minge. Haide”

BREAK, 0-3 Begu! Din nou break Irina! Simona cere pauză de coaching

GAME, 0-2 Begu! Game alb cîştigat de Irina. Simona face multe erori în acest debut de set

BREAK, 0-1 Begu! Irina începe bine setul şi arată că intră în meci

START ÎN SETUL DOI

SET 6-3 Halep! Simona se impune în prima manşă cu două break-uri avans. Meciul nu e simplu pentru Halep, Irina joacă foarte bine, însă greşelile neforţate au costat-o setul pe Begu.

GAME, 5-3 Halep! Nu a fost un game uşor pentru Simona, însă a reuşit să se impună

Adrian Cruciat, antrenorul Irinei Begu: “Trebuie să faci pasul înainte. Meciul e la tine în rachetă. Încearcă să îţi găseşti ritmul. A început agresiv, exact cum ţi-am spus. Strînge racheta la retur şi loveşte mingea. Fără presiune”

GAME, 4-3 Begu! Simona ratează mingi de break şi Begu revine în set. Pauză de coaching

GAME, 4-2 Halep! Simona revine de la 0-4 şi cîştigă game-ul

GAME, 3-2 Begu! Game alb reuşit de Irina Begu.

GAME, 3-1 Halep! Irina face destul de multe greşeli neforţate. 10 pînă acum în meci

GAME, 2-1 Begu! Irina profită de cîteva greşeli ale Simonei şi îşi face serviciul

GAME, 2-0 Halep! Simo revine de la 0-30 şi cîşigă game-ul.

BREAK, 1-0 Halep! Simona începe meciul cu un break

START DE MECI CU IRINA LA SERVICIU

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE 14:55 / Începe meciul româncelor peste cîteva minute! Asta pentru că Murray a încheiat partida cu Simon în 2 seturi.

UPDATE 14:28 / În 30 de minute începe sfertul de finală de pe Manolo Santana între Simona Halep şi Irina Begu. Meciul poate fi urmărit LIVE pe FANATIK.RO.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE 01:20 / 4 românce sînt în sferturile de finală ale turneului de la Madrid. Toate meciurile din această rundă vor avea loc joi.

Programul româncelor:

Simona Halep – Irina Begu, ora 15:00

Sorana Cîrstea – Dominika Cibulkova, ora 16:30

Patricia Ţig – Samantha Stosur, ora 22:30

Toate meciurile vor fi LIVE pe FANATIK.RO

***********************************************************

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE 21:06 / S-a anunţat ora de start a meciului dintre Halep şi Irina Begu. Sfertul de finală se va disputa de la ora 15:00 pe arena “Manolo Santana”. E partida a 2-a de pe acel teren.

***********************************

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE 17:25 / Simona Halep a vorbit după meciul cu Bacsinszky despre partida cîştigată în optimi. dar şi despre confruntarea cu Begu:

despre meci: “Diferenţa faţă de meciul de la Miami a fost că s-a jucat pe zgură, mie îmi place să joc pe această suprafaţă. Am schimbat şi tactica, am jucat cu mai puţină forţă, am fost mai creativă, am deschis unghiurile, am jucat mai mult pe dreapta ei. M-am adaptat foarte bine la jocul ei”

despre confruntarea cu Begu: “E prea departe să mă gîndesc la trofeu, mâine am un meci greu, deci mai sunt trei tururi până la trofeu. Mă aştept la un meci greu, ea anul trecut a ajuns până în sferturi de finală, îi place să joace pe zgură.

Ne ştim de multă vreme, dar în circuit nu ne-am confruntat de multe ori. Va fi o mare provocare pentru mine, vreau doar să retrăiesc momentele bune din 2014. Am şansa să cîştig, dar meciul e deschis oricărui rezultat şi vreau doar să lupt pentru fiecare punct şi să merg mai departe”

*********************************

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE 17:25 / Sfertul de finală, Simona Halep – Irina Begu se joacă joi după amiază la o oră ce urmează să fie anunţată.

kfpw

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  GAME, SET şi MECI SIMONA HALEP! Românca se impune cu 6-2, 6-3 la capătul unui meci în care a fost cu un nivel peste elveţiancă. Pentru româncă urmează un sfert de finală de vis la Madrid împotriva Irinei Begu.

5-3 BREAK Halep! Forţează Simona, exact cum anticipam şi urmează să servească pentru meci

4-3 GAME Halep! Simona îşi face serviciul şi un break ar fi de aur cum. Românca va forţa pentru un game care să o aducă mai repede de victorie.

3-3 GAME Bacsinszky! Elveţianca egalează repede şi e un set mult mai echilibrat decît primul

3-2 GAME Halep! Simona salvează 2 mingi de break şi preia conducerea în setul secund

2-2 BREAK Halep! Răspuns foarte bun al Simonei! Românca face break alb

1-2 BREAK Bacsinszky! Elveţianca reuşeşte break-ul. Timea a fost agresivă şi a forţat-o pe Halep să greşească

1-1 GAME Bacsinszky! Timea a servit bine şi egalează repede situaţia

1-0 GAME Halep! Game alb cîştigat de româncă şi un început solid de set

SET 6-2 SIMONA HALEP! Foarte bună evoluţia româncei care i-a dat puţine şanse adversarei. Timea Bacsinszky nu joacă rău, însă nivelul arătat de Halep e extraordinar şi în primul set elveţianca nu a avut antidot la jocul etalat de Simona.

5-2 GAME Halep! Simona se desprinde după un nou game dificil. Românca are mult de muncă în acest meci, însă pînă acum totul merge bine

4-2 BREAK Halep! Super Simona reuşeşte un punct de vis la minge de break.

3-2 BREAK Bacsinszky! Revine elveţianca în joc cu break

3-1 GAME Bacsinszky! Timea face un game alb. Simona a greşit cîteva mingi, iar elveţianca a servit bine.

3-0 GAME Halep! E un 3-0 muncit. Elveţianca o pune la mare încercare pe Simona Halep, însă românca are un răspuns pe măsură pînă acum

2-0 BREAK Halep! Românca ia break-ul după un game de mare luptă. Variază bine jocul românca, însă la fel face şi jucătoarea din Elveţia.

1-0 GAME Halep! Simona începe bine, însă Bacsinszky arată o formă bună de joc. Nu va fi un meci uşor pentru româncă

START DE MECI

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  UPDATE, ora 16:00 / Meciul începe în cîteva minute. Cele două jucătoare sînt la încălzire.

UPDATE, ora 15:53 / Deţinătoarea trofeului, Petra Kvitova a fost învinsă azi de Daria Gavrilova, iar Viktoria Azarenka a abandonat înaintea meciului cu Laura Chirico. În acest caz, Simona Halep devine principala favorită la cîştigarea trofeului.

UPDATE, ora 15:53 / Irina Begu e în sferturi şi va evolua împotriva cîştigătoarei din acestă partidă. 10 minute pînă la start

UPDATE, ora 15:04 / Partida dintre Halep şi Bacsinszky va începe la ora 16:00.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 14:48/ Meciul va începe în mai puţin de 15 minute. Românca e favorită, dar e şi jucătoarea mai proaspătă. Bacinsky a jucat decisiv în ambele partide de la Madrid de pînă acum.

******************************************************

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 21:14 / Partida dintre Simona Halep şi Timea Bacsinszky a fost programată pe arena centrală, nu înainte de ora 15:00, în funcţie de ora la care se termină jocul dintre Feliciano Lopez şi Bautista Agut, programat la 13:00. Pe a doua arenă, Aranxta Sanchez, se joacă partida dintre Patricia Ţig şi Madison Keys. Irina Begu joacă şi ea mîine, pe arena numărul 4, contra Christinei McHale.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 16:57 / Simona Halep spune că abia aşteaptă confruntarea cu Timea Bacsinszky, de la Madrid, în optimi, pentru a-şi lua revanşa după înfrîngerea din acest an, de la Miami. “A fost un meci bun pentru mine, însă ea revine după o accidentare, ştiu ce înseamnă asta, nu e uşor. Şi primul meci a fost bun, am avut un singur moment, în setul al doilea, cînd am pierdut trei game-uri la rînd, însă am întors. Încep să mă simt din ce în ce mai relaxată pe zgură, lucrez tare la antrenamente. Era important să mă liniştesc, mai ales emoţional, după ce s-a întîmplat la Stuttgart, am avut un moment de blocaj acolo. Îmi doresc revanşa cu Bacsinszky, după ce am pierdut în faţa ei la Miami”, a spus Halep.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 15:38 / Timea Bacsinszky a cîştigat partida împotriva Ekaterinei Makarova, 6-4 în setul decisiv şi o va înfrunta pe Simona Halep în optimile de finală de la Madrid.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE, ora 14:13 / Simona Halep a bifat o victorie foarte uşoară în faţa Karinei Knapp şi a obţinut calificarea în optimi la Madrid, scor 6-1, 6-1. În turul următor, Simona Halep va juca împotriva cîştigătoarei dintre Makarova şi Bacsinszky. Elveţianca a cîştigat cu break primul set, dar este condusă cu 3-1 în cel de-al doilea.

6-1. Break, set şi meci Halep.

5-1. Halep îşi face serviciul şi se apropie de victorie.

4-1. Un nou break pentru Halep.

3-1. Halep îşi face serviciul fără probleme.

2-1. Knapp îşi face pentru prima dată serviciul.

2-0. Halep îşi face serviciul.

1-0. Simona începe cu break şi setul doi.

………………………………………………………………………………..

6-1. Halep îşi face serviciul pentru a bifa primul set.

5-1. Halep face iar break şi va servi pentru primul set.

4-1. Halep şi-a făcut serviciul şi domină setul.

3-1. Un nou break reuşit de Halep.

2-1. Simona Halep îşi face serviciul pentru prima dată.

1-1. Halep face rebreak.

0-1. Simona Halep îşi pierde serviciul în startul partidei.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. S-au stabilit orele de disputare ale partidelor de mîine, dintre Simona Halep şi Karin Knapp, respectiv Sorana Cîrstea şi Danka Kovinic. Ambele partide sînt programate pe arena Manolo Santana. Halep deschide ziua, de la ora 13:00, iar meciul Soranei o va închide, fiind programat după ora 22:30.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE 23:01 / Simona Halep şi-a aflat adversara din turul doi de la Madrid. Românca va juca împotriva lui Karin Knapp. Italianca a avut un meci greu în prima rundă şi a trecut după 3 seturi de rusoaica Margarita Gasparyan, 4-6, 6-3, 6-2.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. Cele două jucătoare s-au întîlnit o singură dată în primul tur de la Australian Open în 2015 cînd Halep a cîştigat cu 6-3, 6-2.

kfnfn

GAME, SET şi MECI Simona Halep! Românca se impune cu 6-0, 6-3 şi arată de ce e în stare. E cel mai bun meci al anului pentru Simona care a avut o prestaţie dătătoare de speranţe. Parcă ne aducem aminte de fabulosul sezon 2014.

În turul următor, Simona Halep va juca împotriva cîştigătoarei din duelul Karin Knapp – Margarita Gasparyan.

*******************************

GAME HALEP, 5-3! Simona îşi consolidează break-ul şi e la un pas de calificarea în turul doi

BREAK HALEP, 4-3! Simona reuşeşte un game de retur foarte bun şi e posibil să fie game-ul care decide acest meci

GAME HALEP, 3-3! Românca egalează şi e un moment prielnic pentru un break

GAME DOI, 3-2! Japoneza preia conducerea în setul doi

BREAK DOI, 2-2! Cădere a Simonei în acest game. A servit foarte slab şi sportiva din Japonia egalează.

GAME DOI, 2-1! Japoneza îşi face pentru prima dată serviciul. A servit bine japoneza în acest game

GAME HALEP, 2-0! E o altă faţă a Simonei, cea pe care o aşteptau fanii în acest an.

BREAK HALEP, 1-0! Setul doi începe la fel ca şi primul, cu break.

SET HALEP, 6-0! Simona face cel mai bun set din acest an. Fără greşeli, cu un serviciu imens, Halep nu i-a dat nici o şansă adversarei

BREAK HALEP, 5-0! Set “monstru” reuşit de Halep. Japoneza a cerut o pauză de coaching

GAME HALEP, 4-0! Simona nu a mai pierdut nici un punct din game-ul doi. Foarte bună evoluţia româncei.

BREAK HALEP, 3-0! Break la zero reuşit de româncă. Foarte concentrată Simona, joacă exact în acest debut

GAME HALEP, 2-0! Românca a servit foarte bine şi îşi măreşte avansul în primul set

BREAK HALEP, 1-0! Simona începe perfect cu break. Demult nu am mai văzut-o pe Halep aşa de concentrată. Are o nouă atitudine

START DE MECI CU JAPONEZA LA SERVICIU

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  UPDATE ora 19:50. / Începe meciul Simonei peste cîteva minute!

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE ora 18:00. / Simona Halep joacă după meciul lui Fernando Verdasco cu Juan Monaco, care este la finalul setului 1! Vezi meciul ONLINE pe unul din linkurile de mai sus!

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE ora 15:00. / Patricia Ţig a cîştigat primul set al meciului cu Kasatkina, scor 6-3, dar a pierdut setul 2 cu 4-6! Acum se joacă setul decisiv.

De asemenea, prima mare surpriză de la Madrid a fost făcută de Barbora Strycova, care a eliminat-o pe cap de serie numărul 2, Angelique Kerber, cu 6-4, 6-2! Kerber era principala favorită de pe partea de tablou a Simonei Halep! De asemenea, o altă favorită, Roberta Vinci, a pierdut în turul 1: 4-6, 2-6 cu Danko Kovinic.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. UPDATE 20:36 / Se ştiu orele de la Madrid. Duminică e festival de tenis la WTA Madrid, meciurile putînd fi vizionate ONLINE pe FANATIK.RO. Toate cele 5 românce joacă duminică, de Paşte:

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO SEMIFINALE MADRID.

Simona Halep joacă împotriva lui Misaki Doi, de la ora 18:30 pe Terenul Central

Irina Begu – Eugenie Bouchard, al treilea meci pe terenul 3, de la ora 18:30

Sorana Cîrstea – Jelena Jankovic, în jurul orei 16:30, meciul 4 de pe terenul 4

Patricia Ţig-Daria Kasatkina, de la ora 14:00

Monica Niculescu – Louisa Chirico, de la ora 15:30

*******************************************

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  Simona Halep va debuta la WTA Madrid împotriva lui Misaki Doi, din Japonia. Turneul patronat de Ion Ţiriac va începe luni. Cel mai bun rezultat al campioanei nostre la Madrid e finala din 2014, pierdută cu Maria Şarapova.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  Vestea bună pentru Halep e că Serena Williams s-a retras din motive medicale: “Din păcate, trebuie să mă retrag de la Madrid pentru că încerc să-mi revin după o răceală şi nu sunt la 100%. Sper să revin curînd”, a declarat jucătoarea americană pentru site-ul oficial al competiţiei.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID. Tragerea la sorţi nu a fost una dintre cele mai bune pentru Simona Halep. Traseul campioanei noastre va fi unul dificil:

Turul 1: Misaki Doi

Turul 2: Karin Knapp

Turul 3: Timea Bacsinszky

Optimi: Karolina Pliskova

Sferturi: Garbine Muguruza

Semifinale: Angelique Kerber

Finală: Radwanska/Azarenka/Kvitova. Irina Begu, Sorana Cîrstea şi Monica Niculescu sînt celelalte românce de pe tabloul principal de la Madrid. Irina Begu are o misiune grea împotriva lui Eugenie Bouchard. Dacă va trece de canadiancă, Begu va juca împotriva lui Muguruza în turul doi.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  Sorana Cîrstea a primit un wild card la Madrid şi va evolua în primul tur împotriva Jelenei Jankovic. Monica Niculescu a fost norocoasă la tragerea la sorţi şi va evolua împotriva unei jucătoare venite din calificări.

SIMONA HALEP-DOMINICA CIBULKOVA LIVE VIDEO FINALA MADRID.  Turneul de la Madrid e de categoria Premier Mandatory, fiind dotat cu premii în valoare de 4,7 milioane de dolari. Petra Kvitova e deţinătoarea trofeului.