VIDEO. Polonia obţine prima victorie din istorie la Euro! Haţegan, prestaţie excelentă. MĂCEL între ultraşi înainte de meci la Nisa. Galerie FOTO

FINAL DE MECI! Polonia cîştigă cu 1-0 meciul împotriva Irlandei de Nord şi obţine 3 puncte mari. Ovidiu Haţegan a arbitrat bine acest meci şi nu a avut probleme. E prima victorie a polonezilor...
12.06.2016 | 23:59
VIDEO Polonia obtine prima victorie din istorie la Euro Hategan prestatie excelenta MACEL intre ultrasi inainte de meci la Nisa Galerie FOTO

FINAL DE MECI! Polonia cîştigă cu 1-0 meciul împotriva Irlandei de Nord şi obţine 3 puncte mari. Ovidiu Haţegan a arbitrat bine acest meci şi nu a avut probleme. E prima victorie a polonezilor la Euro în 7 meciuri disputate

Min. 90: Se arată 3 minute de prelungire. Szczesny şi Piszczek se ciocnesc şi meciul e întrerupt

Min. 88: Deşi au 1-0, tot polonezii sînt mai periculoşi. Nord-irlandezii sînt disperaţi şi bubuie în faţă mingile

Min. 78: Polonezii controlează meciul însă trebuie să fie atenţi la greşelile individuale care erau să îi coste

Min. 72: Ce greşeală a polonezilor! Washington scapă singur cu Szczesny şi portarul polonez apără. Britanicii, la un pas de a egala scorul dintr-o eroare majoră

Min. 70: 20 de minute pînă la final şi nord-irlandezii nu reuşesc să pună în pericol poarta lui Szczesny

Min. 65: Polonezii controlează meciul. Irlanda de Nord nu a avut în 65 de minute nici o şansă clară de a marca

Min. 56: Nord-irlandezii se aruncă în atac, însă acum e rîndul polonezilor să strîngă rîndurile în defensivă

Min. 50: GOOOOOOOOOOOOOL Polonia! Milik deschide scorul cu un şut superb – VEZI VIDEO AICI

32

Start în repriza secundă!

FINAL DE PRIMĂ REPRIZĂ! 45 de minute fără gol în Polonia-Irlanda de Nord. Haţegan a arbitrat bine un meci care a avut totuşi multe întreruperi. Britanicii au fragmentat jocul, care a fost dominat de “leşi”

Min. 39: Prima decizie grea pentru Haţegan. A lăsat jocul să continue după un presupus henţ la McAuley în careu

Min. 31: Ce ocazieeeee Polonia! Milik trimite peste poartă din 4 metri şi McGovern scapă de o situaţie foarte grea

Min. 20: Partida s-a mai echilibrat. Polonia e cu posesia, dar apărarea nord-irlandezilor e compactă şi nu a fost depăşită pînă acum

Min. 12: Meciul s-a mai domolit, însă polonezii rămîn în controlul meciului. Nord-irlandezii nu s-au prea întîlnit cu mingea pînă acum.

Min. 4: Început tare de meci! Polonezii s-au instalat în jumătatea adversă

START DE MECI

UPDATE 18 55 / Jucătorii celor două echipe au intrat pe teren. Se intonează cele două imnuri

234

UPDATE 18:21 / Au mai rămas 40 de minute pînă la meci. O privire în vestiarele de la Nice:

324 ewg

UPDATE 18:11 / Echipele de start în Polonia – Irlanda de Nord:

333

UPDATE 18:03 / Meciul va fi condus la centru de Ovidiu Haţegan, ajutat la cele două tuşe de Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe, arbitrii adiţionali vor fi Sebastian Colţescu şi Alexandru Tudor, iar arbitru de rezervă va fi grecul Tasos Sidiropoulos.

44

UPDATE 18:01 / Ne pregătim de meciul dintre Polonia şi Irlanda de Nord, care va începe la ora 19:00. Din păcate, meciul a fost precedat de violenţe, fanii celor două echipe fiind atacaţi de ultraşii lui Nice. Vezi detalii mai jos.

E o noapte neagră pentru fotbalul european şi pentru turneul final 2016. După războiul de pe străzile din Marseille unde fanii ruşi şi fanii englezi au făcut prăpăd, a venit rîndul oraşului Nice să “găzduiască” bătăi în loc de un meci de fotbal.

Duminică, de la ora 19:00 se joacă Polonia-Irlanda de Nord, însă în această noapte fanii celor două formaţii au fost atacaţi pe străzi de ultraşii lui FC Nice, echipă de Ligue 1.  Ironia e că fanii celor două echipe au fost lăudaţi cu cîteva ore înainte pentru că stăteau împreună pe străzile oraşului fără animozităţi.

VEZI VIDEO INCIDENTELE DE LA NICE:

*

*
Forţele de ordine încearcă în aceste momente, la ora 01:00, ora Franţei, (02:00 ora României) să oprească violenţele. Mirror scrie că au intervenit trupele speciale pentru a linişti spiritele. Cert e că pe lîngă Marseille, au fost bătăi crunte între fani şi pe străzile din Nice.

Meciul Irlanda de Nord – Polonia se joacă AZI de la ora 19:00 şi va fi arbitrat de o brigadă românească, care îl va avea la centru pe Ovidiu Haţegan.