VIDEO. Germania, succes GREU! Mustafi şi Schweinsteiger marchează cu Ucraina. Fanii s-au BĂTUT pe străzile din Lille

FINAL DE MECI! Germania cîştigă cu emoţii primul meci de la Euro! Mustafi şi Schweinsteiger au marcat pentru nemţi, care conduc grupa alături de Polonia. ...
12.06.2016 | 23:59
VIDEO Germania succes GREU Mustafi si Schweinsteiger marcheaza cu Ucraina Fanii sau BATUT pe strazile din Lille

Min. 90+2: GOOOOOOOOL Germania! Schweinsteiger face 2-0 în prelungiri şi închide meciul

Min. 88: Greşeală a lui Mustafi, dar Neuer are o intervenţie discutabilă a lui Selezniov. Ucrainienii cer penalty şi se poate da.

Min. 82: Schurrle trage puţin pe lîngă, nu e o fază aşa periculoasă. Foarte diferite cele două reprize. Pare că ucrainienii nu mai pot din punct de vedere fizic.

Min. 79: Meci liniştit! Furtuna din prima repriză s-a calmat şi nemţii ştiu să ţină de rezultat. Ucraina nu pare capabilă să mai atace. Foarte puţine atacuri în partea secundă la poarta lui Neuer.

Min. 69: Neuer e în mare formă. Multe intervenţii de mare efect

Min. 52: Şutul lui Kroos trece puţin peste poartă

Start în repriza secundă

FINAL DE PRIMĂ REPRIZĂ! Germania conduce graţie golului marcat de Mustafi, dar Ucraina a fost extrem de activă în finalul reprizei şi doar ghinionul a făcut ca scorul să nu fie egal

Min. 39: OFFSIDE la un gol al Ucrainei! Fedetsky e în afar jocului. Semnalizare promptă

Min. 37: Ocazie URIAŞĂ ratată de Ucraina! Boateng respinge de pe linia porţii

htr

Min. 30: Khedira ratează singur cu portarul! Şut slab al mijlocaşului care trage în Piatov

Min. 27: Ce paradă Neuer! Germanul scoate incredibil lovitura lui Haceridi

Min. 19: GOOOOOOOOOOOOOL Germania! Mustafi deschide scorul pentru nemţi cu o super lovitură de cap – VEZI VIDEO AICI

Min. 17: Meci echilibrat în debutul său. Un ritm destul de scăzut, nemţii au iniţiativa

Min. 4: Konoplyanka trimite un şut superb, dar apără Neuer

Min. 3: Draxler trimite pe lîngă poartă! E prima şansă a meciului

START DE MECI

Atmosferă extraordinară pe stadion. E o încîntare să asculţi ambele imnuri cîntate de zeci de mii de fani

Jucătorii celor două echipe se pregătesc să intre pe teren

UPDATE 21:34 / Vitali Klitschko este prezent la Lille la primul meci al Ucrainei la Euro 2016:

UPDATE 21:01 / Echipele de start în Germania – Ucraina:

gerreg

UPDATE 20:52 / A mai rămas ceva mai mult de o oră pînă la meciul dintre Germania şi Ucraina. Meciul va avea loc la Lille, oraş în care şi-au făcut apariţia cîteva zeci de mii de fani germani.

Primele zile de la Euro 2016 au fost spectaculoase pe gazon, dar, din păcate, sîngeroase pe străzile oraşelor. După confruntările violente de la Marsilia dintre fanii englezi şi ruşi, a urmat bătăia de stradă între fanii irlandezi şi polonezi pe de o parte şi ultraşii celor de la Nice pe de altă parte.

Înaintea meciului dintre Germania şi Ucraina, fanii celor două formaţii s-au bătut pe străzile oraşului Lille, în “buna tradiţie” a Euro 2016 de pînă acum.