Simona Halep

VIDEO / Simona Halep, VICTORIE la debut la Roland Garros: “Au fost EMOŢII!” Vezi REZUMATUL

UPDATE 16:27 / Simona Halep a declarat la conferinţa de presă că nu se gîndeşte la performanţa de anul trecut: "Nu mă mai gîndesc la experienţa de anul trecut, pentru că este alt an, alt...
24.05.2015 | 16:26
VIDEO  Simona Halep VICTORIE la debut la Roland Garros Au fost EMOTII Vezi REZUMATUL

UPDATE 16:27 / Simona Halep a declarat la conferinţa de presă că nu se gîndeşte la performanţa de anul trecut: “Nu mă mai gîndesc la experienţa de anul trecut, pentru că este alt an, alt turneu, altă situaţie, aşa că vreau să mă gîndesc la ce am de făcut anul acesta şi să uit ce a fost atunci”, a declarat Halep.

despre meciul din primul tur: “A fost un meci greu, pentru că aşa-i mereu în primul tur. Rodina a jucat foarte bine, iar eu am făcut cîteva greşeli uşoare, dar e ceva normal şi trebuie să accept asta. În turul următor va fi mult mai bine, asta-i sigur. Da, a fost o bucurie mai mare, mai profundă, pentru că n-a fost uşor primul tur. S-a ţinut bine, deşi la un moment dat a arătat că cedează”, a declarat Halep.

ANUNT NEASTEPTAT DE ULTIMA ORA!!! SIMONA HALEP S-A DESPARTIT DE EL CHIAR LA ROLAND GARROS!!!

despre jocul din acest moment: “Sînt mai puternică, aşa cred, din punct de vedere mental, dar şi pe teren. Mă simt mai puternică şi fizic. Mi-am îmbunătăţit mult jocul. Servesc mai bine şi în general mă simt mai încrezătoare cu jocul meu. Totuşi, depind multe de ziua respectivă, de adversar, de cum merge meciul. Toată lumea joacă bine la acest nivel şi trebuie să muncesc foarte mult, în continuare”

despre înfrîngerea cu Baroni de la US Open: “N-am amintiri prea grozave de la meciul acela, pentru că nu mi-am făcut jocul. M-am simţit blocată atunci, mîna parcă nu voia să meargă şi nu puteam lovi mingea. Dar acum mă simt mult mai bine, e altă zi, alt meci. Mă voi antrena şi voi vorbi cu echipa mea despre acest meci, poate îl voi revedea, şi vom decide cum să joc”.

SUPER MECI PENTRU SIMONA HALEP IN TURUL 2 LA ROLAND GARROS!!! E VREMEA REVANSEI!!!

despre Roland Garros 2015: “Mă simt mult mai bine acum după turneul de la Roma, am prins încredere şi simt mult mai bine terenul. Aici sunt condiţii un pic diferite, azi a fost mai greu şi n-am fost atît de agresivă, dar îmi place locul, îmi plac terenurile şi mă simt bine la Roland Garros. Acum să vedem cît de bine pot să joc ca să cîştig şi meciurile”, a declarat Halep la conferinţa de presă.

**********************************

Simona Halep a vorbit după meci despre victorie: “Mă bucur că am revenit, vă mulţumesc tuturor pentru că aţi venit. Sper să repet performanţa de anul trecut. Au fost puţine emoţii, pentru că am început un turneu de Mare Slam, dar totul a fost bine şi mă bucur că sînt în turul doi”, a declarat Halep după meci.

GAME, SET ŞI MECI SIMONA HALEP, 7-5, 6-4! Simona se califică în turul doi după un meci dificil împotriva unei adversare redutabile. Halep a fost la controlul meciului tot timpul, însă Rodina se agăţa de fiecare şansă ivită. În turul următor, Simona Halep va juca împotriva cîştigătoarei dintre Mirjana Lucic-Baroni şi Lauren Davis. E 1-1 la seturi în acest moment

Loading the player…

5-4, BREAK, HALEP! Simona face un break la zero imediat după ce şi-a pierdut serviciul Românca serveşte pentru meci

4-4, BREAK RODINA! Rusoaica nu se lasă şi face break-ul deşi Simona părea atît de sigură de serviciul ei, în special în setul secund

4-3, BREAK HALEP! Românca reuşeşte primul break din setul secund. Halep a avut răbdare şi Rodina a greşit, fiind pusă constant sub presiune de loviturile Simonei

3-3, GAME HALEP! Simona are din nou un serviciul lejer. Rusoaica nu impresionează, însă arma ei principală e primul serviciu

2-3, GAME RODINA! Rusoaica salvează o minge de break şi ţine conducerea în setul secund. A fost cel ma lung game de pînă acum

2-2, GAME HALEP! Simona îşi face lejer serviciul, însă rusoaica şi-a ridicat mult jocul de serviciu

1-2, GAME RODINA! Din nou un serviciu bun al Evgenyei. Rusoaica ţine bine ritmul cu Halep, însă arată vulnerabilităţi mari la deplasarea în teren

1-1, GAME HALEP! Simona reuşeşte un game alb, serviciu bun, lovituri puternice

0-1, GAME RODINA! Rusoaica a servit bine. Şi-a ridicat nivelul jocului după începutul mai slab de meci

Start în setul doi cu rusoaica la serviciu

SET, 7-5, HALEP! Simona cîştigă primul set mai greu decît se aştepta oricine, mai ales că a condus cu 4-1 la un moment dat. Pe final de set s-a relaxat şi s-a văzut egalată la 4. Din fericire pentru români, Halep a făcut imediat break şi a închis setul cu un game alb

6-5, BREAK HALEP! În sfîrşit, o răbufnire din partea Simonei care o plimbă pe rusoaică, Rodina greşeşte două mingi în momente importante şi Simona mai are o şansă de a încheia setul înainte de tiebreak.

5-5, BREAK RODINA! Evgenya loveşte foarte puternic şi face break-ul relativ lejer. Inexplicabilă căderea Simonei, e 5-5 în primul set

5-4, GAME RODINA!  Rusoaica îşi face serviciul fără probleme, însă Halep are şansa să închidă prima manşă

5-3, GAME HALEP! Românca se impune în game fără mari emoţii şi e aproape să îşi adjudece primul set

4-3, GAME RODINA! Evgenya şi-a revenit după începutul mai slab de meci şi se apropie la un singur game de Halep.

4-2, BREAK RODINA! Rusoaica face un game bun de retur şi profită de uşoara relaxare a Simonei

4-1, BREAK Halep! Simona găseşte foarte bine tuşele şi serviciul doi al rusoaicei, vulnerabil, e foarte bine exploatat de româncă

3-1, GAME HALEP! Simona apasă pe acceleraţie şi, în ciuda celor două duble greşeli, îşi face game-ul cu ajutorul unor lovituri foarte bune. Simte bine terenul Simona, ceea ce e îmbucurător

2-1, BREAK HALEP! Rusoaica face două duble greşeli şi Simona reuşeşte break-ul datorită unui retur foarte bun

1-1, GAME HALEP! Simona serveşte bine şi îşi face lejer game-ul

0-1, GAME RODINA! Rusoaica îşi face serviciul, însă punctul nevralgic e deplasarea în teren

START DE MECI CU RODINA LA SERVICIU

UPDATE 12:02 / Jucătoarele au intrat pe teren. Puţină lume la Paris pentru acest meci, încă de devreme. Toată acţiunea poate fi urmărită LIVE pe FANATIK.RO.

LIVE VIDEO SIMONA HALEP ROLAND GARROS. UPDATE 24.05 / 24.00 / Partida Simonei va fi prima care va avea loc azi, ziua de deschidere a truneului parizian, pe terenul central „Philippe Chatrier”. Halep este singura jucătoare din România care va intra în concurs azi. Partida va fi transmisă de Eurosport.

LIVE VIDEO HALEP-RODINA. Simona Halep a avut un program încărcat înainte de debutul turneului de la Roland Garros. Campioana noastră a participat la o serie de evenimente, printre care prezentarea echipamentului Adidas şi petrecerea jucătoarelor.

LIVE VIDEO HALEP-RODINA. Halep a fost asaltată de fotografii din întreaga lume, care i-au admirat ţinutele. Mai întîi, Halep a prezentat alături de Ana Ivanovic, Jo Wilfried Tsonga şi Fabio Fognini echipamentul de concurs. Pe urmă, Halep a participat la petrecere, unde a furat ochii tuturor cu o rochie de culoare albastră.

LIVE VIDEO HALEP-RODINA. TOATE MECIURILE DE LA ROLAND GARROS ALE SIMONEI HALEP SÎNT LIVE VIDEO PE FANATIK.RO. CLICK AICI

LIVE VIDEO HALEP-RODINA. Simona Halep a vorbit într-un interviu pentru presa italiană spunînd că Fabio Fognini e un jucător adorabil, cei doi întreţinîndu-se mai multe minute. Fognini are o relaţie cu Flavia Pennetta.

LIVE VIDEO HALEP-RODINA. Campioana noastră va evolua în primul tur împotriva rusoaicei Evgenya Rodina, meci care se va disputa duminică de la ora 12:00 pe Arena Philippe Chatrier,

VEZI FOTO ÎN GALERIE FOTO

LIVE VIDEO HALEP-RODINA. Simona deschide balul la Roland Garros, acesta fiind primul meci din turneu, în turul 1. Halep are un tablou extrem de favorabil!