Video

VIDEO / Bombă în Ungaria! Meci NEBUN în Germania

FINAL DE MECIURI în preliminarii! A fost o zi plină de meciuri spectaculoase şi de bun augur pentru România, care a cîştigat cu 1-0 în Grecia, prin golul lui Marica din minutul 8. Albania a...
08.09.2014 | 00:18
VIDEO  Bomba in Ungaria Meci NEBUN in Germania

FINAL DE MECIURI în preliminarii! A fost o zi plină de meciuri spectaculoase şi de bun augur pentru România, care a cîştigat cu 1-0 în Grecia, prin golul lui Marica din minutul 8. Albania a cîştigat în Portugalia cu 1-0 şi a realizat surpriza serii. Toate rezultatele:

dddd

UPDATE 23:33 / Lewandowski mai dă un gol în minutul 92, este al 4-lea în meci şi Polonia conduce cu 7-0 în Gibraltar

UPDATE 23:28 / Lewandowski face hattrick-ul şi Polonia are 6-0 în Gibraltar

Loading the player…

UPDATE 23:23 / Finlanda marchează din nou şi este 3-1 pe terenul celor din Feroe.  A înscris Eremenko în minutul 82

UPDATE 23:20 / Finlanda preia conducerea în Feroe prin golul lui Risky din minutul 76

UPDATE 23:11 / Thomas Muller face dubla în minutul 71 şi o readuce pe Germania în avantaj, după ce a profitat de o minge respinsă greşit în careul scoţian

UPDATE 23:08 / Scoţia egalează pe terenul Germaniei prin Anya în minutul 65 şi nemţii sînt nevoiţi să forţeze pe final de meci

UPDATE 22:59 / Lukasz Szukala a marcat primul său gol pentru naţionala Poloniei în Gibraltar. Este 5-0 pentru leşi

UPDATE 22:57 / Albania deschide scorul pe terenul Portugaliei prin golul marcat de Balaj în minutul 53.

UPDATE 22:55 / Se marchează pe bandă rulantă în Gibraltar. Lewandowski face 4-0

Bw9INyKCEAE0Zsx

UPDATE 22:54 / Finlanda egalează în Feroe în minutul 50 prin Risky

UPDATE 22:51 / Scorul ia proporţii în Gibraltar. Lewandowski înscrie şi el pentru Polonia, care conduce cu 3-0 în minutul 51

UPDATE 22:49 / Polonia marchează golul doi în Gibraltar şi risipeşte orice emoţie. Pentru leşi a marcat acelaşi Grosicki

UPDATE 22:33 / S-au marcat doar 4 goluri în prima repriză a celor 5 meciuri. Ciprian Marica a înscris unicul gol al României.

rex ls

UPDATE 22:27 / O altă surpriză în grupa României. Naţionala Ins. Feroe deschide scorul cu Finlanda şi este 1-0 în min. 42. Holst a marcat pentru gazde

UPDATE 22:08 / Franţa joacă un amical în Serbia. Pogba a deschis scorul în minutul 12

UPDATE 22:03 / Thomas Muller deschide scorul pentru Germania în minutul 18 în meciul cu Scoţia. Muller a marcat cu o lovitură de cap

UPDATE 22:02 / Germania şi Scoţia sînt la egalitate, 0-0 în minutul 15, însă meciul e spectaculos şi ambele echipe au avut ocazii importante de a marca

UPDATE 21:57 / Polonia deschide scorul în Gibraltar prin golul lui Grosicki în minutul 10

UPDATE 21:40 / Au mai rămas 5 meciuri de disputat în această primă zi a preliminariilor. Toate rezultatele le puteţi urmări în timp real pe FANATIK.RO

1111

UPDATE 21:00 / Ne pregătim pentru celelalte meciuri ale serii şi începem să avem emoţii pentru ai noştri care joacă în Grecia de la ora 21:45

rex

UPDATE 20:51 / S-a terminat. Ungaria pierde cu Irlanda de Nord cu 1-2 pe teren propriu şi avem prima surpriză a preliminariilor.  Danemarca învinge Armenia cu 2-1 pe teren propriu, iar Irlanda se impune în Georgia tot cu 2-1, printr-un gol marcat pe final de McGeady.

UPDATE 20:44 / Lafferty marchează golul de 2-1 pentru Irlanda de Nord şi insularii sînt la un pas să facă prima mare surpriză a preliminariilor.

Bw8rRKkIYAEIC7L

UPDATE 20:37 / Lovitură la Ujpest. McGinn egalează pentru Irlanda de Nord în minutul 80

UPDATE 20:36 / Danemarca întoarce scorul cu Armenia şi în minutul 80 este 2-1 pentru nordici prin golul lui Kahlenberg

UPDATE 20:31 / Tamas Priskin deschide scorul pentru Ungaria în minutul 74  cu o lovitură de cap. Irlanda de Nord e obligată să iasă la joc

UPDATE 20:22 / Danemarca restabileşte egalitatea în minutul 65 prin golul lui Hojbjerg

UPDATE 20:06 / Repriza secundă începe cu o surpriză. Armenia deschide scorul în Danemarca prin golul lui Mkhitaryan în minutul 50.

UPDATE 19:48 / E pauză pe cele 3 stadioane. Singurul stadion pe care s-a marcat a fost cel din Tbilisi, unde Georgia şi Irlanda sînt la egalitate. Ungaria are meci greu cu Irlanda de Nord, e 0-0 la pauză, ca şi în Danemarca – Armenia.

UPDATE 19:39 / Georgia a reuşit să egaleze prin Okriashvili în minutul 38 printr-un gol FABULOS. Georgia – Irlanda 1-1

Bw8bxp-IYAA4uvM

UPDATE 19:24 / Irlanda deschide scorul în Georgia prin McGeady în minutul 23

UPDATE 19:20 / După 20 de minute, scorul este 0-0 pe toate cele 3 stadioane. Meciul din Ungaria e mai echilibrat decît se aşteptau specialiştii

UPDATE 19:00 / Start în primele 3 meciuri ale preliminariilor: Danemarca – Armenia, Georgia – Irlanda şi Ungaria – Irlanda de Nord.

Un nou început! Naţionalele europene joacă azi primele meciuri în preliminariile Euro 2016. România va debuta pe terenul Greciei de la ora 21:45, într-o zi în care sînt programate 8 meciuri în preliminariile europene.

De la ora 19:00 încep primele 3 meciuri, printre care şi Ungaria – Irlanda de Nord, meci din grupa F,  din care face parte şi România.  Toate golurile vor putea fi văzute aici şi vă vom ţine la curent cu toate rezultatele.