Norvegia – Spania 1-1 în preliminarii EURO 2020. Nordicii au obţinut remiza în minutul 90+4, din penalty! Video

12.10.2019 | 22:09
Norvegia  Spania 11 in preliminarii EURO 2020 Nordicii au obtinut remiza in minutul 904 din penalty Video

Norvegia – Spania 1-1 s-a jucat în etapa a 7-a din Grupa F a preliminariilor EURO 2020. Ibericii au deschis scorul prin Saul în minutul 47, în timp ce nordicii au obţinut egalul după ce Joshua King a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 90+4.

• Cota EXCLUSIVĂ Fortuna: 1,25 este cota pentru 2 la meciul Bulgaria– Anglia. Vezi aici toate cotele!

Norvegia – Spania 1-1 din preliminarii EURO 2020 se joaca azi, 12 octombrie 2019 21:45. Vezi VIDEO Live Stream Online la Pro TV. Video cu golurile se regasesc mai jos, la finalul articolului.

Norvegia – Spania  1-1

Norvegia Norvegia
12 octombrie 2019 21:45
1-1
Spania Spania

Echipe de start Norvegia – Spania

Norvegia (4-4-2): Rune Jarstein, Omar Elabdellaoui, Kristoffer Ajer, Haavard Nordtveit, Haitam Aleesami, Stefan Johansen, Sander Berge, Markus Henriksen, Ole Selnaes, Joshua King, Martin Odegaard

Rezerve: Sondre Rossbach, Orjan Nyland, Even Hovland, Jonas Svensson, Birger Meling, Sigurd Rosted, Fredrik Midtsjo, Mathias Normann, Alexander Sorloth, Tarik Elyounoussi, Mohamed Elyounoussi, Bjorn Johnsen

Spania (4-3-3): Kepa Arrizabalaga, Jesus Navas, Raul Albiol, Sergio Ramos, Juan Bernat, Sergio Busquets, Saul Niguez, Fabian Ruiz, Dani Ceballos, Mikel Oyarzabal, Rodrigo Moreno

Rezerve: David De Gea, Pau Lopez, Inigo Martinez, Dani Carvajal, Diego Llorente, Sergio Reguilon, Luis Alberto, Santi Cazorla, Pablo Sarabia, Thiago Alcantara, Rodri, Gerard Moreno

Comentariul LIVE Norvegia – Spania 1 -1

• 23:38:08
    Sfârşitul partidei
  • 90:00
    Gooool! Joshua King înscrie din penalty și Norvegia egaleaza!
  • 90:00
    Norvegia primește un penalty! Cine bate?
  • 90:00
    Galben pentru Kepa Arrizabalaga (Spania).
  • 90:00
    Repriza va fi prelungită cu 4 minute
  • 88:50
    Norvegia au repunerea în joc.
  • 88:49
    Fabian Ruiz (Spania) trimite pe lângă poartă.
  • 88:09
    Aruncare de la margine Norvegia.
  • 87:41
    Robert Moreno îl introduce pe Inigo Martinez în locul lui Juan Bernat.
  • 87:14
    Norvegia presează în atac, dar arbitrul Michael Oliver fluieră prompt ofsaid.
  • 85:11
    Ole Selnaes (Norvegia) execută un corner.
  • 84:15
    Aruncare pentru Norvegia într-o zonă periculoasă.
  • 82:59
    Norvegia se grăbește și este surprinsă în ofsaid.
  • 82:25
    Bjorn Johnsen îl înlocuiește pe Markus Henriksen la Norvegia.
  • 82:12
    Aut pentru Norvegiaîn apropierea careului advers.
  • 80:49
    Fabian Ruiz (Spania) a fost avertizat cu galben.
  • 80:45
    Lovitură liberă pentru Norvegia în jumatătea proprie.
  • 80:12
    Galben pentru Sergio Ramos!
  • 79:52
    Lovitură liberă Spania în propria jumătate.
  • 79:10
    Spania primește o aruncare de la margine în jumătatea proprie.
  • 77:58
    Șutul lui Joshua King nu nimerește poarta și scorul rămâne același pe Stadionul Ullevaal.
  • 77:58
    Spania repune din 6 metri.
  • 77:28
    Spania are un aut în jumătatea celor de la Norvegia.
  • 77:16
    Rodri intră în locul lui Mikel Oyarzabal.
  • 76:57
    Aut Norvegia.
  • 75:57
    Norvegia are aut.
  • 72:41
    Șut bun al lui Ole Selnaes, dar fără rezultat.
  • 72:14
    Arbitrul Michael Oliver a acordat o lovitură de la colț pentru Norvegia. Execută Martin Odegaard.
  • 68:24
    Santi Cazorla (Spania) trimite la poartă, fără rezultat însă.
  • 67:50
    Arbitrul Michael Oliveracordă o lovitură liberă pentru Norvegia în jumătatea proprie.
  • 67:22
    Spania primește o lovitură liberă.
  • 66:20
    Fabian Ruiz (Spania) prinde un șut – și lovește bara transversală! Ce aproape a fost!
  • 63:50
    Schimbare la oaspeti: Dani Ceballos e înlocuit de Santi Cazorla.
  • 62:30
    Alexander Sorloth îi ia locul lui Stefan Johansen.
  • 62:25
    I se acorda îngrijiri medicale lui Raul Albiol de la Spania și jocul a fost întrerupt pentru câteva momente.
  • 61:21
  • 60:44
    Lovitură liberă pentru Spania.
  • 60:00
    Cartonaș galben pentru Sergio Busquets.
  • 60:00
    Lovitură liberă în jumătatea adversă pentru Norvegia.
  • 58:34
    Spania bate un aut în jumătatea proprie.
  • 58:17
    Michael Oliver acordă corner pentru Spania.
  • 56:13
    Trage Saul Niguez dar balonul trece pe lângă poartă.
  • 56:13
  • 54:38
    Aruncare pentru gazde în jumătatea echipei adverse.
  • 54:07
    Arbitrul Michael Oliver dă un aut pentru Norvegia aproape de careul celor de la Spania.
  • 53:22
    S-a acordat o lovitură liberă pentru gazde.
  • 52:18
    Aruncare pentru Spaniaîn jumătatea proprie.
  • 52:04
    ArbitrulMichael Oliver indică aut de margine pentru oaspeti.
  • 51:28
    Norvegia repune din 6 metri.
  • 51:04
    Lovitură liberă pentru Spaniaîn jumătatea adversă.
  • 50:56
    Michael Oliver fluieră ofsaid la Spania.
  • 49:04
    Aut de margine pentru Spania în jumătatea adversă.
  • 48:44
    Aut de margine pentru Norvegia.
  • 48:16
    Spania aruncă de la margine.
  • 47:44
    Norvegia atacă, dar lovitura de cap a lui Joshua King nu găsește poarta.
  • 47:44
    Jocul se reia pe Stadionul Ullevaal cu repunerea celor de la oaspeti.
  • 47:27
  • 46:04
    Gooool! Saul Niguez punctează și aduce Spania în avantaj, 0-1! Excelent assist a lui Sergio Busquets!

• 45:00
    Arbitrul Michael Oliver semnalizează aut de margine pentru Norvegia în jumătatea celor de la Spania.
  • 45:00
    Repriza va fi prelungită cu 2 minute
  • 45:00
    Kristoffer Ajer trimite cu capul, dar nu nimerește poarta.
  • 45:00
    Repunere din 6 metri pentru Spania.
  • 45:00
    Michael Oliver acordă corner pentru Norvegia.
  • 44:22
  • 43:54
    Norvegia are un aut în jumătatea celor de la Spania.
  • 43:04
    Norvegia are aut în apropierea careului.
  • 39:40
    Cap Saul Niguez dar balonul trece pe lângă poartă.
  • 39:41
    Mingea e iar în joc după repunerea din colțul careului mic a celor de la Norvegia.
  • 39:30
    Lovitură de colț pentru Spania.
  • 38:11
    Omar Elabdellaoui trage pe poartă dar nu reușește să înscrie pentru Norvegia.
  • 36:05
  • 35:50
  • 35:16
    Pericol pentru Spania, Norvegia are un aut dintr-o zonă periculoasă.
  • 34:00
    Rodrigo Moreno (Spania) încasează un galben de la arbitrul Michael Oliver.
  • 34:34
  • 32:57
    Aut de margine pentru Spania.
  • 31:36
  • 31:09
    Rodrigo Moreno e semnalizat în ofsaid de către Michael Oliver.
  • 30:35
  • 30:07
    Martin Odegaard (Norvegia) bate un corner.
  • 29:59
    Lars Lagerback (Norvegia) face schimbare: Even Hovland îl inlocuiește pe Haavard Nordtveit, care pare accidentat.
  • 28:52
    Haavard Nordtveit se tăvălește de durere și jocul este oprit pentru câteva momente.
  • 28:05
    Sander Berge (Norvegia) execută un corner.
  • 26:30
  • 25:00
    Spania are un corner, Dani Ceballosse pregătește sa îl execute.
  • 23:07
    Saul Niguez (Spania) șutează, dar nu, nu e gol.
  • 21:26
    Lovitură liberă pentru Spania în jumatătea proprie.
  • 21:14
    Joshua King de la Norvegia e aproape de gol cu o lovitură de cap, dar balonul este blocat.
  • 17:23
    Haavard Nordtveit (Norvegia) a revenit pe teren.
  • 16:15
    Arbitrul Michael Oliver nu a fluierat încă reluarea jocului deoarece Haavard Nordtveit de la Norvegia este încă întins pe gazon.
  • 15:40
    Aut Spania în apropierea careului de 16 metri advers.
  • 7:21
    ArbitrulMichael Oliver indică aut de margine pentru gazde.
  • 6:03
    Norvegia bate un aut în jumătatea proprie.
  • 4:04
    Aruncare pentru Norvegiaîn jumătatea proprie.
  • 0:47
    Mikel Oyarzabal trimite balonul pe poartă, dar fără rezultat.

• Meciul se joacă laOslo.

Urmarește Live Score meciul Norvegia – Spania, din preliminarii EURO 2020. Meciul are loc pe 12 octombrie 2019 21:45. Toate informațiile despre Norvegia – Spania sunt în aplicația de mai jos. Acolo ai meciurile directe dintre cele două echipe, ultimele rezultate și alte scoruri live de la meciurile care se dispută în acest moment.

Norvegia – Spania, ultimele rezultate directe

Verifică mai jos ultimele rezultate directe dintre Norvegia și Spania și vezi scorurile precedentelor partide disputate de cele două echipe din preliminarii EURO 2020. Meciul dintre Norvegia şi Spaniaeste arbitrat de Oliver, Michael

Antrenorul norvegienilor, foarte încrezător înaintea partidei cu România

„Trebuie neapărat să câștigăm ambele meciuri pentru a nu avea emoții mai târziu. Vor fi două partide dificile, dar sunt sigur că vom obține minim 4 puncte. Băieții sunt pregătiți indiferent cu ce adversar jucăm și știu foarte bine ce au de făcut pe teren. Cu Spania va fi foarte greu, dar trebuie să fim echilibrați și să nu ne avântăm din primul minut”, a declarat Lars Lagerback.

În meciul direct cu Spania, Norvegia a pierdut cu 1-2, la Madrid, iar în partida cu România, fostbaliștii nordici au pierdut victoria, deși până în minutul 77 au condus cu 2-0. „Dubla” lui Claudiu Keșeru a fost salvatoare, astfel că naționala noastră a plecat de la Oslo fără înfrângere.

Sergio Ramos. Sursă foto: hepta.ro

Odegaard, arma secretă

Martin Odegaard este arma secretă a norvegienilor, care se bazează pe fotbalistul lui Real Madrid. La Real Sociedad, echipă unde este împrumutat, Odegaard are un debut senzațional de campionat și a intrat din nou în vederile lui Zinedine Zidane pentru următorul sezon. Mai mult decât atât, la meciul cu România, Odegaard a înscris și a oferit o pasă decisivă pentru Tarik Elyounoussi, dar a creat foarte mult pericol la poarta lui Ciprian Tătărușanu.