Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Va fi infern pe Arena Națională la FCSB - Rapid. Gigi Mustață a anunțat ce nebunie a declanșat golul lui Coman pe site-ul pe care se vând biletele
15.04.2024 | 13:42
2700 de bilete in 10 minute Sa ajuns deja la 32000 pentru FCSB  Rapid Ce nebunie a declansat golul lui Florinel Coman la Cluj
„2700 de bilete în 10 minute! S-a ajuns deja la 32.000 pentru FCSB – Rapid” Ce nebunie a declanșat golul lui Florinel Coman la Cluj. FOTO: sportpictures.eu

Arde întreaga suflare roș-albastră înaintea derby-ului FCSB – Rapid. Gigi Mustață a anunțat că, după eurogolul lui Florinel Coman, care a decis CFR Cluj – FCSB 0-1, fanii liderului au luat cu asalt site-ul pe care se vând bilete.

Infern pe Arena Națională la FCSB – Rapid! Câte bilete s-au vândut după golul lui Coman de la Cluj

Se anunță o Arenă Națională arhiplină la duelul dintre FCSB și Rapid, programat în etapa a 5-a a play-off-ului. Gigi Mustață a dezvăluit că e un interes uriaș pentru partida care se va disputa sâmbătă, 20 aprilie, de la ora 20:30.8niQgl0B8RB

„Imediat după golul marcat de Florinel Coman, clubul a vândut 2700 de bilete în 10 minute. Deci, după gol, responsabilul cu vânzarea biletelor online i-ar fi spus lui Gigi Mustață că fanii FCSB au cumpărat 2700 de bilete în 10 minute și s-au vândut până azi noapte 32.000 de bilete!”, a dezvăluit Gabi Safta, în exclusivitate la FANATIK SUPERLIGA CU HORIA IVANOVICI, show care e live pe FANATIK.RO, luni, marți și vineri, de la ora 10:30.

Gigi Mustață„E foarte frumos să sărbătorești titlul în fața unei rivale”

FCSB poate deveni campioană matematic la finalul etapei a 5-a din play-off-ul SuperLigii. Pentru acest lucru, echipa lui Elias Charalambous trebuie să câștige derby-ul cu Rapid, iar CFR Cluj și Universitatea Craiova să nu câștige la Farul, respectiv Sepsi. Informația lui Safta legată de bilete a fost confirmată de liderul Peluzei Nord

„Hai să îți spun ceva. Aseară, după meci, i-am spus lui lui Gabi. S-a terminat meciul și l-am sunat pe băiatul care se ocupă cu vânzarea de bilete online și primul lucru pe care mi l-a spus a fost ‘Mustață, te rog să mă crezi, în momentul în care Florinel Coman a dat golul, în 10 minute s-au vândut instant 2700 de bilete!’ Nu s-a întâmplat niciodată asta. În 10 minute să se vândă 2700 de bilete.

În acest moment vorbim de 32.000 de bilete. Aseară erau 32.000. Nu știu ce se mai întâmplă la ora asta. Dacă luăm și titlul în fața Rapidului, atunci șansele sunt foarte mari să sărbătorim cu Rapidul, exact ce îmi doream eu.

E foarte frumos să sărbătorești titlul în fața unei rivale”, a declarat Gigi Mustață, liderul Peluzei Nord.

Gigi Becali, show unic la meciul cu Rapid: „Cred că mă duc pe stadion”

Suporterii care vor veni să vadă derby-ul cu Rapid ar putea asista la un show inedit în România. Gigi Becali vrea să facă ceva nemaivăzut în România.  „Cred că vom lua titlul cu Rapid.

Trebuie să batem și să avem 15 puncte peste Craiova și CFR Cluj. Ei trebuie să facă egal, să avem 15 puncte cu 5 etape rămase. Eu nu am ambiție cu Rapid, am ambiție să luăm cât mai repede.

Am pregătit o surpriză frumoasă, creștinească, dacă luăm titlul. Vreau să fac la Arena Națională, din drone, cât este de mare terenul, o cruce cu lumini, care să se vadă pe cer. Cât timp se joacă meciul să fie crucea pe cer. Crucea cu care a biruit Împăratul Constantin.

Cred că mă duc pe stadion cu Rapid. Dacă reușim să facem asta, să avem crucea pe cer din drone, merg la meci. Că acum nu mai am teamă”, a declarat Becali, la FANATIK SUPERLIGA pe Prima Sport 1.