Meciurile din play-off-ul Cupei României Betano se dispută marţi, miercuri şi joi. Doar trei confruntări vor fi transmise în direct la TV.
28.08.2023 | 18:20
Program si televizari in playoff Cupa Romaniei Betano Meciul lui Dinamo se vede la tv
Program şi televizări în play-off Cupa României Betano. Meciul lui Dinamo se vede la tv. Sursa: sportpictures.eu

Federaţia Română de Fotbal a publicat programul şi televizările din play-off-ul Cupei României Betano, ediţia 2023-2024. Sepsi este câştigătoarea ultimelor două ediţii, impunându-se în finala din luna mai în faţa celor de la U Cluj.

Program şi televizări în play-off Cupa României Betano. Doar trei meciuri sunt transmise la TV

Marţi, miercuri şi joi se vor disputa cele 16 meciuri din play-off-ul Cupei României Betano, ultima fază dinainte de startul grupelor şi faza în care vor intra în scenă mai multe echipe din SuperLiga.

Doar trei meciuri din play-off-ul competiţiei vor putea fi urmărite la tv de iubitorii fotbalului: Metaloglobus – Dinamo (marți, ora 19:00), FC Bihor Oradea – FC Argeș (miercuri, ora 17:00) și Ceahlăul – U Cluj (joi, ora 17:00).

Alte patru confruntări vor fi transmise pe platforma FRF TV: FC Bacău – Oțelul (marți, ora 17:30), Corvinul – Csikszereda (miercuri, ora 17:30), Zalău – Poli Iași (joi, ora 17:30) și CSC Dumbrăvița – UTA (joi, ora 20:00).

Programul şi televizările meciurilor din play-off Cupa României Betano:

Marți, 29 august

• FC Bacău – Oțelul Galați, 17:30 (FRF.tv)
  • CSC 1599 Șelimbăr – FC Voluntari, 17:30
  • Phoenix Buziaș – Chindia Târgoviște, 17:30
  • CSM Deva – Gloria Buzău, 17:30
  • Metaloglobus – Dinamo, 19:00 (Digi Sport, Prima Sport)

Miercuri, 30 august

• FC Bihor Oradea – FC Argeș, 17:00 (Digi Sport, Prima Sport)
  • CS Mioveni – FC Botoșani, 17:30
  • Progresul Pecica – Viitorul Șimian, 17:30
  • CSM Alexandria – Concordia Chiajna, 17:30
  • Unirea Dej – CSA Steaua, 17:30
  • Viitorul Ianca – CS Tunari, 17:30
  • Corvinul Hunedoara – Csikszereda, 17:30 (FRF.tv)

Joi, 31 august

• Ceahlăul Piatra Neamț – U Cluj, 17:00 (Digi Sport, Prima Sport)
  • SCM Zalău – Politehnica Iași, 17:30 (FRF.tv)
  • Unirea Slobozia – Hermannstadt, 17:30
  • CSC Dumbrăvița – UTA, 20:00 (FRF.tv)

Opt echipe din SuperLiga, calificate direct în grupe!

Opt echipe din SuperLiga au prezenţa asigurată în grupele competiţiei: Farul Constanţa, FCSB, CFR Cluj, CSU Craiova, Rapid Bucureşti, FCU Craiova, Sepsi Sf. Gheorghe și Petrolul Ploieşti.

Meciurile din play-off se dispută într-o singură manşă, pe terenul echipei mai slab cotate. În caz de egalitate, se vor disputa două reprize de 15 minute de prelungiri şi lovituri de departajare.

Finala se joacă pe 15 mai 2024

Faza grupelor din Cupa României Betano va începe pe 27 septembrie 2023. În grupe, echipele vor juca trei meciuri, programate până în luna decembrie. Sferturile de finală sunt programate abia în luna aprilie a anului viitor.

Ultimul act al Cupei României Betano se va desfăşura pe 15 mai 2024. Sepsi este echipa de bătut în această competiţie, covăsnenii reuşind să cucerească trofeul în 2023 şi 2022.