Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Visul lui Gigi Mustață: „50.000 și victorie cu Rapid. Aș fi vrut să cântăm și celebra ‘Anul acesta titlul e-n Ghencea’”. Noi săgeți către CSA

Gigi Mustaţă visează ca FCSB să ia titlul în faţa Rapidului. Liderul Peluzei Nord şi-ar fi dorit ca derby-ul să de desfăşoare pe stadionul din Ghencea.
16.04.2024 | 09:20
Visul lui Gigi Mustata 50000 si victorie cu Rapid As fi vrut sa cantam si celebra Anul acesta titlul en Ghencea Noi sageti catre CSA
Visul lui Gigi Mustață: „50.000 și victorie cu Rapid. Aș fi vrut să cântăm și celebra ” Noi săgeți către CSA. Sursa: colaj Fanatik

FCSB se pregăteşte de câştigarea titlului după o pauză de 9 ani. Roş-albaştrii au câştigat derby-ul din Gruia, cu CFR Cluj, scor 1-0, şi se distanţează la 13 puncte în fruntea clasamentului.

Visul lui Gigi Mustață: „50.000 și victorie cu Rapid. Aș fi vrut să cântăm și celebra

Gheorghe Mustaţă a dezvăluit la FANATIK SUPERLIGA că şi-ar dori ca FCSB-ul să câştige titlul în faţa rivalilor de la Rapid. În plus, liderul Peluzei Nord ar fi vrut ca derby-ul să se desfăşoare în Ghencea:

“Aseară, după meci, am sunat pe băiatul care se ocupă de vânzarea de bilete. Primul lucru pe care mi l-a spus, în momentul în care Florinel Coman a dat golul, în 10 minute s-au vândut 2700 de bilete online.

În 10 minute… La momentul ăsta vorbim de 32.000. Nu ştiu ce s-a întâmplat azi noapte. Va fi sold out. Să fie 50.000 şi victorie cu Rapid. Dacă luăm şi titlul în faţa Rapidului…

“Eu mi-aş fi dorit să avem acest meci şi să sărbătorim titlul în Ghencea”

Sărbătorim în faţa lor. E foarte frumos să sărbătoreşti în faţa unei echipe rivale. Gigi Becali va investi foarte mulţi bani. Cu această echipă nu poţi să mergi în Champions League.

Echipa încă nu arată bine pentru Europa. Cu siguranţă Gigi Becali va investi. Eu mi-aş fi dorit să avem acest meci şi să sărbătorim titlul în Ghencea. Aş fi vrut să cântăm şi celebra:

«Anul acesta, titlul e-n Ghencea!». Oricum, tot în Ghencea este, noi suntem continuatoarea secţiei de fotbal. Asta este, n-ai ce să faci. Să vedem ce mai spun alţii? Că noi umplem stadioanele peste tot unde mergem.

Săgeţi către CSA: “Îşi bat joc de stadionul ăla”

Noi umplem stadionul acasă, iar în alte părţi sunt 400, 600-700. Ce pot să spun? Nu e păcat de stadionul ăla să stai 600 de oameni cu tot cu bodyguarzi, cu staff şi echipa adversă. Îşi bat joc de stadionul ăla.

Gândiţi-vă ce era acum în Ghencea şi la toate meciurile care le-ar fi jucat FCSB pe teren propriu. Şi venim şi spunem că ăla n-a jucat la Steaua? Asta e bătaie de joc, dar dacă aşa le place?

Nu putem să spunem nimic decât «să fie sănătoşi»”, a spus Gheorghe Mustaţă la FANATIK SUPERLIGA.