INSTRUCŢIE! HCM Baia Mare a fost ZDROBITĂ la Volgograd! Adio, Ligă!

FINAL DE MECI şi final de parcurs pentru HCM Baia Mare în Liga Campionilor! Dinamo Volgograd se califică în Final Four-ul Ligii Campionilor după ce a dominat autoritar returul. S-a încheiat...
11.04.2015 | 15:27
INSTRUCTIE HCM Baia Mare a fost ZDROBITA la Volgograd Adio Liga

FINAL DE MECI şi final de parcurs pentru HCM Baia Mare în Liga Campionilor! Dinamo Volgograd se califică în Final Four-ul Ligii Campionilor după ce a dominat autoritar returul. S-a încheiat 30-25 pentru Volgograd, după un joc dezamăgitor a lui HCM Baia Mare

VEZI AICI PRIMELE REACŢII DUPĂ ÎNFRÎNGEREA LUI HCM BAIA MARE!

Min. 59:  Rusoaicele au transformat toate cele 5 aruncări de la 7 metri: 30-22.

Min. 57: Valentina Ardean marchează un gol frumos, însă defensiva HCM-ului este foarte slabă

Min. 55: HCM Baia Mare marchează 4 goluri la rînd, însă e tîrziu

Min. 54: Ada Nechita marchează primul ei gol cu 6 minute înainte de final

Min. 49: Zece goluri diferenţă! Uluitor, HCM a fost inexistentă astăzi

Min. 45: Herrem reduce din handicap, jucătoarea norvegiană fiind cea mai bună din tabăra HCM-ului

Min. 43: Akopian marchează cu şansă şi se reface diferenţa de 8 goluri

Min. 42: Herrem marchează pentru 22-15, însă e aproape imposibil ca Baia Mare să revină

Min. 38: Incredibil! Rusoaicele interceptează din nou balonul foarte uşor şi e 21-14

Min. 36: Akopian marchează din 7 metri, Baia Mare, în inferioritate

Min. 34: Do Nascimento face 19-13, însă misiunea calificării devine imposibilă

Min. 33: Fanina marchează după o nouă greşeală imensă a ofensivei ardelene

Min. 31: Do Nascimento marchează şi e 18-12 în debutul reprizei. E un drum lung pentru a reface handicapul din prima repriză

Start în repriza secundă

Min. 30: PAUZĂ! Rusoaicele au 7 goluri avans într-o repriză în care HCM a ratat cu seninătate foarte multe ocazii. Va fi greu de remontat o asemenea diferenţă

Min. 28: 3 aruncări de la 7 metri ratate de Baia Mare

Min. 25: Fanina face 15-8 pe un contraatac. Ada Nechita intră în locul lui Do Nascimento

Min. 10: Do Nascimento ratează 7 metri

Min. 9: Dinamo are 4 goluri avantaj după cîteva contraatacuri ratate ale româncelor. Tone Tiselj cere time out

Min. 6: Kotchetova joacă foarte bine şi Dinamo se distanţează la două goluri

Min.5: Do Nascimento pare în formă, rusoaicele au un gol avans

Min.3: Rusoaicele încep bine, însă Paula Ungureanu pare în formă şi poate fi jucătoarea cheie

Min. 2: Dinamo deschide scorul după un contraatac ratat al băimărencelor

START DE MECI CU DINAMO ÎN ATAC

Toate cele 1000 de locuri ale sălii din Volvograd sînt pline. Se joacă într-un balon

UPDATE 13:53 / HCM Baia Mare e la 60 de minute de Final Four-ul Ligii Campionilor. Vor fi 60 de minute disputate, în condiţiile în care avantajul băimărencelor e de doar două goluri.

***************

În această după-amiază, de la ora 14:00, HCM Baia Mare joacă pe terenul celor de la Dinamo Volgograd pentru un loc între ultimele patru echipe din Liga Campionilor. Speranţele campioanei României sînt puse în acest retur, în special după victoria obţinută pe final în prima manşă, scor 25-23.

Totuşi, echipele româneşti au avut mereu mari probleme pe tărîm rusesc, chiar dacă au pornit de multe ori ca favorite. De cînd se joacă în noul format, în 1993, Oltchim Râmnicu Vâlcea a reuşit să cîştige un singur meci pe în deplasare cu ruşii. Se întîmpla chiar la ultima prezenţă românească pe tărîm rusesc, în sezonul 2012-2013. Vîlcencele s-au impus cu 26-23.

CELE MAI HAIOASE SI EMOTIONANTE MESAJE DE PASTE!!! TRIMITE CELOR DRAGI CELE MAI TARI SMS-URI

Pînă atunci, erau adevărate meciuri de coşmar pentru români. În sezonul 2011-2012, Oltchim se califica la pas în faza a doua a grupelor, cu o singură înfrîngere în cele şase meciuri disputate. A fost chiar la Volgograd, unde Dinamo s-au impus cu 34-30. Deşi a avut chiar două deplasări în Rusia în sezonul 2009-2010, în care a ajuns pînă în finală, Oltchim nu a reuşit să cîştige.

GATA!!! S-A DECIS!!! UNDE SE JOACA FINALA CUPEI ROMANIEI!!! LOCATIE SURPRIZA!!!

A pierdut cu Zvezda, în prima fază a grupelor, scor 27-26, iar apoi a făcut egal la Volgograd, 32-32. În precedentele două sezoane, Lada Togliatti a fost coşmarul vîlcencelor. În 2008-2009, Lada s-a impus cu 34-33 în Rusia, iar cu un an mai devreme cîştigase chiar mai categoric, 30-27.

Care-i Ştiinţa, CS U sau FC U? Motivarea INSTANTEI care aruncă Bănia în AER!

Iar problemele româncelor în Rusia sînt chiar mai vechi în cea mai importantă competiţie a cluburilor. În sezoan99-00, Oltchim a ratat calificarea în grupe după două meciuri cu AKVA Volvograd le-a scos pe oltence în toamna lui 99, deşi în Rusia se terminase egal, 26-26.

CONDUCEREA LUI DINAMO, ANUNT ULUITOR!!! “AM GRESIT CU TEJA, IL VREAU PE MIRIUTA!!!” CE SPUNE STOICAN!!!

Oltchim a pierdut acasă, 19-22. Cu un an înainte, Oltchim ajunsese în grupe după ce o elimina pe Istochnik Rostov. Totuşi, româncele au pierdut în Rusia, scor 20-23.